Kindernay by mohl vysílat i na Slovensku

radiotv22Slovenská UPC čeká na to, zda se signál Kindernayovy televize Galaxie dostane na satelit. V tom případě by měla zájem o její zařazení do své programové nabídky.

Kindernayovu televizi Galaxie, na jejímž spuštění nyní pracuje licencovaná společnost RTV Galaxie, by mohli sledovat i diváci na Slovensku. Mluvčí společnosti UPC Slovensko Petra Petrlová serveru RadioTV potvrdila, že pokud by se Galaxie dostala na satelit, firma by vážně uvažovala o jejím zařazení do své programové nabídky.

Buď přes satelit, nebo nijak

„Co se týká TV3, počkáme, jak se situace vyvine a podle toho se zachováme. Pokud by nový okruh Martina Kindernaye nebyl šířený přes satelit, bylo by problematické dostat jeho kvalitní příjme na Slovensko, protože terestrický signál z vysílačů TV3 na Slovensko nepřesahuje,“ vysvětlila Petrlová. Slovenská UPC podle mluvčí v současné době řeší problém, jak udržet ve své nabídce televize Prima a TV3.

„Slovenští diváci nemusí mít obavy, děláme maximum pro to, abychom české stanice v naší nabídce udrželi. Podle zákona o vysílání a retranslaci musíme mít písemný souhlas k šíření programu od provozovatele. Někdy je ale obtížné písemný souhlas získat, protože ne všechny televize mají ošetřené šíření svého programu na Slovensko,“ říká Petrlová, podle níž se bude UPC snažit udržet Primu a TV3 ve své nabídce tak dlouho, jak bude moci.

Prima se Slovenskem nepočítá

Generální ředitel TV Prima Martin Dvořák však serveru RadioTV řekl, že stanice nepočítá s nákupem práv pro vysílání na Slovensku. Signál Primy podle něj bude dostupný pouze v místech přeshraničního terestrického překryvu. V těchto místech mohou Primu do své programové nabídky zařadit i slovenské kabelové společnosti. Jde o velmi omezené území na západě Slovenska. Na zbytku území by Prima neměla vysílat.

V podobné situaci je i TV3 (chystaná Galaxie), která navíc nemůže spoléhat na přeshraniční překryvy, protože má terestrické vysílače pouze v Praze a Hradci Králové. Kindernay sice usiloval prostřednictvím vlastní slovenské firmy RTV Galaxia o získání terestrické licence v Bratislavě pro šíření programu TV3 ve slovenské metropoli, kvůli sporu s investorem ale žádost ještě před rozhodnutím licenční rady stáhnul.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .