Investice do TV JOJ je dramaticky ohrožena

radiotv221Železný: Jsem šokován postupem TV Markíza a pana Ruska

Soudní pozastavení rozhodnutí Rady pre vysielanie a retransmisiu o užívání žilinské vysílací frekvence pro TV JOJ, které iniciovala TV Markíza, vnímá vlastník TV JOJ – společnost Česká produkční invest – jako dramatické ohrožení investice do celého projektu nové komerční televize na Slovensku.

„Přidělení tří nových frekvencí, včetně vysílače Žilina – Křížava, bylo základní podmínkou našeho vstupu na Slovensko a koupě košické společnosti MAC TV,“ uvedl dnes v reakci předseda představenstva mateřské společnosti Česká produkční 2000 Mgr. Jiří Šmejc. „O této skutečnosti jsme předem informovali RVR. Teprve na základě pravomocného rozhodnutí RVR o přidělení frekvencí v listopadu loňského roku, jsme realizovali naše investice. Ty činí do dnešního dne zhruba 100 miliónů českých korun. Naše celkové závazky vzniklé v souvislosti s projektem TV JOJ přesahují 350 miliónů a pokud bychom hodnotili ušlý zisk a ztrátu ze znehodnocení, pak celková částka přesahuje rozhodně 1 miliardu českých korun,“ zdůraznil Mgr. Šmejc.

„Jsem šokován, jakým způsobem TV Markíza a pan Rusko vyjadřují své obavy z příchodu konkurence. Vnímám to jako odraz velmi nezdravého podnikatelského prostředí v médiích na Slovensku,“ zdůraznil Dr. Vladimír Železný, který je hlavním konzultantem projektu nové slovenské televize JOJ.

„Jako slovenský občan, který přivedl na Slovensko jednu z největších českých zahraničních investicí, nemám ze současné situace dobrý pocit. Neumím si představit jaké záruky by mohl požadovat investor, když k právní jistotě celého projektu TV JOJ nestačí pravomocné rozhodnutí správního orgánu o přidělení vysílacích frekvencí“, doplnil generální ředitel TV JOJ Mgr. Richard Rybníček.

Případná ztráta žilinské frekvence by dále podle Mgr. Jiřího Šmejce znamenala likvidaci celého projektu TV JOJ.

„Přípravy rozjezdu TV JOJ zatím pokračují. Pro konečné rozhodnutí, jak dál, budou rozhodující závěry právního rozboru celé situace „, zdůraznil Dr. Vladimír Železný.

Martin Chalupský
mluvčí TV Nova a České produkční 2000

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .