GES přeskupuje televizní aktivity

radiotv221Televizi Prima i Galaxii by měla kontrolovat stejná firma. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude příští týden projednávat žádosti o převody podílů v FTV Premiéře a RTV Galaxii na společnost GES Media Holding.

Obchodní skupina GES se rozhodla zastřešit své aktivity na televizním trhu jedinou firmou. Společnost GES Media Holding, jejímuž představenstvu šéfuje Ivan Zach, hodlá odkoupit stoprocentní podíl v RTV Galaxii Martina Kindernaye, která vlastní licenci pro pozemní vysílání televize Galaxie v Praze a Hradci Králové. Stejná společnost chce převzít také podíly GES Real Investmentu a Domeany ve firmě FTV Premiéra, která je držitelem licence televize Prima. Obě transakce má na svém zasedání příští týden v úterý 9. července projednat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Televize pod jednou střechou

Společnost GES Media Holding vznikla 17. června letošního roku, a překvapivě nesídlí v pražské ulici Na Žertvách jako většina mediálně aktivních firem skupiny GES, ale v Královodvorské ulici v Praze 1. Představenstvo firmy tvoří kromě Zacha také Petra Marschallová a Radka Zachová. Zajímavé ovšem je, že 26. června vznikla společnost s velmi podobným názvem – GES M. Holding – se sídlem v Libochovicích na Litoměřicku, v jejímž představenstvu i dozorčí radě sedí stejní lidé jako u GES Media Holdingu.

Vlastnickou strukturu obou společností obchodní rejstřík na internetu neuvádí, firmy mají akcie na jméno. Další společnost s podobným názvem, GES Holding, změnila letos v únoru název na Czech Media Corporation. Není jasné, zda chystaný převod podílů v FTV Premiéře na GES Media Holding souvisí s informací, že slovenská obchodní skupina J&T minulý týden odkoupila úvěr GES Holdingu u Českolovenské obchodní banky. Bývalý GES Holding vlastní firmu Domeana, která je 30-procentním vlastníkem FTV Premiéry.

Realitka TV Prima Support

Domeana a GES Real Investment, jehož zástupci kontrolují některé společnosti vlastnící licence pro rozhlasové vysílání, by převodem podílů v FTV Premiéře na GES Media Holding zcela ztratily vliv na televizi Prima. GES Real Investment je ale stoprocentním vlastníkem firmy TV Prima Support se sídlem v ulici Na Žertvách (tedy v sídle Primy), která se mimo jiné zabývá realitní činností. Původně šlo o společnost, která nesla název Nextia Profit, ale 29. května letošního roku změnila název a rozšířila své aktivity právě o činnost realitní kanceláře.

K této změně došlo pouhé dva týdny předtím, než televize Galaxie oznámila uzavření dohody o spolupráci se servisní organizací televize Prima, společností TV Produkce. Galaxie si pro své pražské vysílání pronajala místnost v sídle Primy v ulici Na Žertvách. TV Produkce pro ni vyrábí zpravodajské pořady pro lokální pražské vysílání a zajišťuje jeho odbavení na vysílače v metropoli. Provozovatelem televize Galaxie je společnost RTV Galaxie, jejíž stoprocentní podíl chce odkoupil GES Media Holding.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .