GES kupuje televizi Galaxie, čeká na souhlas Rady

radiotv221Provozovatel Galaxie, královéhradecká společnost RTV Galaxie Martina Kindernaye, již požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o souhlas s převodem stoprocentního podílu na firmu GES Media Holding.

Novým majitelem pražské a královéhradecké televize Galaxie se patrně stane společnost GES Media Holding, která patří do skupiny GES Group. Podle sdělení Martina Kindernaye, který je stoprocentním majitelem licencované společnosti RTV Galaxie, projevil GES Media Holding zájem o koupi celého podílu v této firmě. Transakce podléhá souhlasu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, na kterou se Kindernay obrátil se žádostí o převod svého podílu na GES.

Galaxie vysílá ze sídla Primy

K dohodě o budoucím odprodeji RTV Galaxie došlo koncem minulého týdne poté, co zkrachovala jednání GES o společném projektu s investorem TV3, americkým fondem Argus Capital. „Jsem přesvědčen o tom, že Galaxie dostává silného a seriózního vlastníka, který je do budoucna schopen zajistit její rozvoj,“ komentoval obchod Kindernay, který tak podle svých slov definitivně opouští televizní podnikání. Odchod z televizního trhu Kindernay ohlásil již v polovině března, kdy prodal Galaxii Sport, dceřinnou společnost jeho RTV Galaxie, jejímu jednateli Jiřímu Hojgrovi.

Televize Galaxie již minulý týden oznámila, že uzavřela dohodu se servisní organizací televize Prima, společností TV Produkce, a bude odbavovat své pražské vysílání ze sídla Primy v Praze na Palmovce. Televize Prima rovněž patří do mediálního portfolia skupiny GES, stejně jako budoucí rádia Hey v Ostravě, Špica v Brně a Tón v Praze, a časopisy Mladý svět, Recepty prima nápadů a TV TiP seriál. Do Galaxie minulý týden z Primy přestoupil sportovní moderátor Zpravodajského deníku na Primě Martin Pouva.

Ovládne GES i Galaxii Sport?

Spolupráci s Primou chystá také Galaxie Sport, která je úzce propojená s RTV Galaxií. Podle Hojgra by měla spočívat v přebírání některých vysílacích práv k přenosům a záznamům motoristických závodů, které se do programového schématu Primy nevejdou. Prima tradičně nakupuje práva pro závody formule 1 a mistrovství světa silničních motocyklů, ne vše ale může odvysílat. „Zbytkové“ pořady by se tedy objevovaly na Galaxii Sport, která bude díky RTV Galaxii velmi závislá na vlastníkovi Primy, skupině GES.

RTV Galaxie zajišťuje pro Galaxii Sport běžný provoz, do kterého lze počítat televizní studio v Hradci Králové, moderátory a komentátory. To nyní ovládne společnost GES Media Holding, která vznikla teprve 17. června letošního roku, ale obchodní rejstřík ji už stačil zařadit do své internetové databáze. Společnost sídlí v Praze a předsedou jejího představenstva je Ivan Zach. V představenstvu dále sedí Petra Marschallová a Radka Zachová. Vlastnickou strukturu firmy nelze zjistit, protože vede akcie na jméno.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .