Galaxie sport zůstane v Hradci Králové

radiotv222Jiří Hojgr nevylučuje prodej 34 procent Galaxie sport novému partnerovi, s nímž v současné době vede intenzivní jednání. „Druhý subjekt ani konkrétní dílčí výsledky zatím nejsou určeny ke zveřejnění,“ řekl Hojgr serveru RadioTV.
Kabelový a satelitní kanál Galaxie sport bude nadále vysílat z Hradce Králové, i když její hlavní servisní organizaci, společnost RTV Galaxie, koupí majitel televize Prima – firma GES Media Holding. „Galaxie sport má v Hradci Králové ve formě ať servisního zajištění nebo variantního převzetí servisu silné personální a technické zázemí. Neuvažuji tedy o stěhování do Prahy. Pro setrvání v Hradci Králové hovoří i některé ekonomické faktory,“ řekl serveru RadioTV majitel a jednatel licencované společnosti Galaxie sport, s.r.o. Jiří Hojgr.
Hojgr: Možná se úplně osamostatníme
RTV Galaxie provozuje terestrickou televizi Galaxie v Praze a Hradci Králové. Pokud Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválí žádost jejího stoprocentního vlastníka Martina Kindernaye o převod celé firmy na GES Media Holding, zahájí Galaxie vysílání z pražského sídla televize Prima, odkud odbavuje už své pražské zpravodajství. V této souvislosti se zástupci skupiny GES zmiňovali také o zájmu koupit sportovní kanál Galaxie sport, který původně patřil RTV Galaxii a s nímž tato společnost úzce spolupracuje.
„V rámci připravovaných změn řešíme společně varianty, kdy RTV Galaxie zůstane nadále servisní firmou pro Galaxii sport, nebo například kdy část RTV Galaxie přejde přímo do Galaxie sport, a činnost nebude zajišťována servisní firmou tohoto rozsahu, ale bude postavena na vlastním servisu a spolupráci s dalšími menšími výrobci některých programů,“ vysvětlil Hojgr. „Variantní řešení je na místě, protože prezentovat hotové rozhodnutí by bylo děláním účtu bez hostinského, neboť toto můžeme samozřejmě udělat až po schválení avizovaného převodu Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.“
Galaxie sport chystá spolupráci s Primou
Rada čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, neboť GES Media Holding již vlastní jednu televizi – Primu. S tou by měla Galaxie sport také spolupracovat, podle Hojgra především v rámci přenosů a záznamů motoristických sportů. Prima pravidelně nakupuje práva pro mistrovství světa silničních motocyklů a formule 1. Jak úzká by měla být tato spolupráce, Hojgr zatím nechce prozradit. „Galaxie sport připravuje na první polovinu září tiskovou konferenci, kde seznámíme novináře s programovou náplní dalšího období, vývojem v jednání s kabelovými operátory a dalšími aktualitami. Proto na tuto vaši otázku odpovím až na tiskové konferenci.“
V úvahu připadá i prodej části Galaxie sport skupině GES, která o možnosti této transakce vydává rozporuplná prohlášení. Podle mluvčí GES Jany Adamčíkové má mediální skupina v rámci GES o sportovní kanál zájem, podle generálního ředitele Primy Martina Dvořáka, který vedl jednání o koupi RTV Galaxie, tomu tak není. Hojgr říká, že mu zákon dovoluje v průběhu následujících dvou let prodat maximálně 34 procent licencované společnosti. Převod by však musela schválit Rada pro vysílání. „Nejedná se tedy o prodej. Určitá jednání o spoluúčasti na projektu našeho programu probíhají, ale druhý subjekt ani konkrétní dílčí výsledky zatím nejsou určeny ke zveřejnění.“
Jednání s UPC jsou na mrtvém bodě
Galaxie sport zahájila vysílání letos v dubnu, licenci získala v polovině března. Její program zatím šíří zhruba 14 kabelových společností, mezi nimi například třetí největší tuzemská kabelová firma TES Media, Elsat České Budějovice, Kabelová televize Třinec, Kabelová televize Přerov, společnosti Osex či Keli Liberec. Jednání s dvěma největšími firmami, UPC Česká republika a Intercable CZ, zatím probíhají. „V těchto dnech jsme s marketingovým a obchodním manažerem Intercable Michalem Martinovským řešili některé zcela konkrétní podmínky smlouvy. Domnívám se, že dle průběhu jednání by smlouva mohla být dokončena během ne příliš dlouhé doby,“ říká Hojgr.
Podle neoficiálních informací by se měla Galaxie sport v nabídce společnosti Intercable objevit začátkem září nejprve jako promokanál, později jako součást rozšířené nabídky. Jednání s UPC, jejíž mateřská firma v Nizozemí se potýká s finančními problémy, podle Hojgra prakticky stojí na mrtvém bodě. „Stav jednání se společností UPC Česká republika zatím nijak výrazněji nepokročil. Doložil jsem další vyžádané údaje, ale ze strany UPC doposud nemám žádný signál o pokroku v jednáních o smlouvě.“ Mimo jiné i z toho důvodu, že o rozšíření programové nabídky musí rozhodnout vedení mateřské firmy v zahraničí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .