Galaxie Sport stále bez smlouvy s kabelovkami

radiotv22Ani jedna ze tří největších českých kabelových společností dosud neuzavřela smlouvu o zařazení Galaxie Sport do své programové nabídky. Průlom v jednání se očekává během tohoto týdne.

Nový televizní kanál Galaxie Sport, který od 1. dubna zkušebně vysílá na satelitu, dosud neuzavřel smlouvu s žádnou ze tří největších českých kabelových společností. Potvrzují to zástupci firem UPC Česká republika, Intercable CZ i TES Media. Galaxie Sportpřitom plánuje ostrý start vysílání již na začátek května. Podle mluvčího UPC ČR Františka Maliny lze očekávat určitý průlom v jednání během tohoto týdne.

„Předmětem jednání je v současné době cena, když Galaxie Sport požaduje osm až devět korun za jednoho klienta. Za druhé, pan Hojgr by nám měl dát přesvědčivé garance, že projekt Galaxie Sport není žádným způsobem spojen se jménem pana Kindernaye,“ řekl agentuře ČIA výkonný ředitel Intercable CZ Luboš Řežábek. Přetrvávající jednání potvrzuje i mluvčí TES Media Dušan Jelínek. „Stále jsme ve stavu jednání, k dohodě ještě nedošlo,“ řekl serveru RadioTV.

Slovenská UPC nabídku nedostala

Společnost UPC ČR oznámila, že Galaxii Sport během dubnového zkušebního vysílání do své nabídky nezařadí, protože by jí náklady spojené s tímto vysíláním vyšly na dva miliony korun. Stanice navíc oznámila, že bude v prvním měsíci vysílání upravovat programové schéma tak, aby v květnu odpovídalo slibům provozovatele a nárokům diváků. Ačkoli se za největší problém jednání s kabelovými společnostmi považuje cena požadovaná Galaxií Sport (osm až devět korun za jednu kabelovou přípojku s příjmem Galaxie Sport měsíčně), majitel stanice Jiří Hojgr tvrdí, že cena osm korun měsíčně za klienta firmám vyhovuje.

Žádné jednání zatím neprobíhá mezi Galaxií Sport a největší slovenskou kabelovou společností UPC Slovensko. Její mluvčí Pavla Petrlová serveru RadioTV na přímý dotaz odpověděla, že UPC dosud neobdržela oficiální nabídku od provozovatele Galaxie Sport a proto je předčasné se vyjadřovat k možnosti jejího zařazení do programové nabídky UPC. Jiří Hojgr však v minulosti na podobnou informaci zaměstnance zákaznického centra UPC Slovensko reagoval tvrzením, že Galaxie Sport vedla úspěšná jednání s asociacemi slovenských kabelových společností.

Satelitní příjem je dočasně volný

Program Galaxie Sport je nyní volně přístupný na satelitu Eutelsat W1 (pozice 10°E), kmitočet 12,703 GHz, polarizace vertikální, SR 2963, FEC 3/4. Výjimkou jsou přenosy německé Bundesligy, které bývají zakódované systémem Itrdeto1. Důvodem je nesouhlas majitele vysílacích práv s jejich volným šířením. Od 1. května by měl být signál Galaxie Sport na satelitu zakódovaný úplně, provozovatel však bude prodávat dekódovací karty za roční poplatek 2.650 Kč.

Provozovatelem Galaxie Sport je stejnojmenná společnost s ručením omezeným, jejímž jediným vlastníkem je Jiří Hojgr. Původně šlo o dceřinnou společnost RTV Galaxie, jejímž stoprocentním majitelem je Martin Kindernay. K prodeji za cenu vkladu do společnosti (100 tisíc korun) došlo krátce před rozhodujícím jednáním Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení satelitní a kabelové licence. Galaxie Sport využívá prostor RTV Galaxie na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové i některé její zaměstnance.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .