Galaxie Sport se dohodla se společností UPC

radiotv221V programové nabídce Klasik a digitální satelitní službě UPC Direct se nový sportovní kanál objeví začátkem května. Na čtvrtečním neformálním setkání s novináři to řekl generální ředitel UPC Česká republika Václav Bartoň.Kabelová a satelitní stanice Galaxie Sport se začátkem května objeví v programové nabídce Klasik největší tuzemské kabelové společnosti UPC ČR. Na čtvrtečním neformálním setkání s novináři to sdělil majitel a jednatel společnosti Galaxie Sport Jiří Hojgr a generální ředitel UPC ČR Václav Bartoň. Obě strany nyní ještě pracují na konečné úpravě smlouvy. Do nabídky slovenské UPC se Galaxie Sport v dohledné době nedostane, řekl serveru RadioTV Bartoň, který zároveň vede společnost UPC Slovensko.
Galaxie Sport nahradí v nabídce Klasik některý ze stávajících zahraničních kanálů. Podle Bartoně o tom firma rozhodne na základě průzkumů sledovanosti jednotlivých stanic. UPC takto nedávno vyřadila německé stanice RTL a RTL 2. V satelitní službě UPC Direct by měly zůstat všechny dosavadní televizní kanály. Jednání s Galaxií Sport urychlila skutečnost, že Hojgr dříve působil jako ředitel pobočky této firmy v Hradci Králové. UPC nezveřejnila, na jaké ceně za jednu kabelovou přípojku se s Galaxií Sport domluvila. Hojgr požadoval osm až devět korun měsíčně.
Start Galaxie Sport v kabelových rozvodech má doprovázet tisková konference, kterou stanice uspořádá koncem dubna. Jednání s dalšími dvěma velkými kabelovými společnostmi v České republice – Intercable CZ a TES Media – zatím probíhají. Podle informací, které má server RadioTV k dispozici, se Galaxie Sport objeví v jejich programové nabídce až v září. Stanice vede jednání také se slovenskými kabelovými společnostmi, o jejich výsledku však zatím není nic známo.
O licenci na kabelové a satelitní vysílání pro Galaxii Sport rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání 19. března. Provozovatelem stanice je stejnojmenná firma, která byla původně dceřinnou společností Kindernayovy RTV Galaxie (provozuje terestrické televize Galaxie Praha a Galaxie Hradec Králové). Jediným majitelem a jednatelem Galaxie Sport je Jiří Hojgr. Od začátku dubna vysílá nový sportovní kanál volně na satelitu, od května bude jeho příjem zakódovaný. Část programu se bude objevovat i na terestrických stanicích Galaxie.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .