Galaxie spolupracuje s AQS

radiotv221Společnost AQS zajišťuje nákup zahraničních pořadů pro televize Nova, Prima a slovenskou Joj TV. Podle výkonného ředitele televize Galaxie Marka Kindernaye je však pouze jedním ze tří dodavatelů programu.

Společnost RTV Galaxie, která provozuje pozemní vysílání televize Galaxie v Praze a Hradci Králové, nakupuje zahraniční pořady od firmy AQS. Ta poskytuje stejnou službu televizím Nova, Prima a slovenské Joj TV. Zájem o koupi stoprocentního podílu RTV Galaxie v pondělí oznámila společnost GES Media Holding Ivana Zacha, která patří do skupiny GES Group ovládající televizi Prima, několik rádií a časopisy Mladý svět, Recepty prima nápadů a TV TiP seriál.

Galaxie v současné době přebírá část vysílání kabelové a satelitní stanice Galaxie Sport. Před týdnem Galaxie obnovila celodenní vysílání, když Rada pro vysílání vzala formálně na vědomí skutečnost, že jí vypršela platnost licenční podmínky šířit v určených časech program TV3. Od té doby dochází k částečnému oddělení programu Galaxie a Galaxie Sport. „V terestrickém vysílání jsou zařazovány pravidelné metropolitní zpravodajské relace, seriály a filmy.  Postupně během měsíce bude program Galaxie Sport v terestrickém vysílání nahrazen zcela jiným programem,“ slibuje výkonný ředitel RTV Galaxie Marek Kindernay.

AQS je jedním z dodavatelů

Obě stanice spojuje právě společnost RTV Galaxie, která kromě provozování terestrické televize Galaxie plní funkci hlavní servisní organizace Galaxie Sport. Společné jsou i internetové stránky a donedávna i prezentace těchto televizí. V pondělí však RTV Galaxie poprvé rozeslala médiím oddělený program pražské a královéhradecké televize Galaxie. „Samostatné internetové stránky Galaxie sport a RTV Galaxie se již připravují,“ ujišťuje Marek Kindernay. „Máme několik dodavatelů filmů, seriálů i sportovních přenosů. Patří mezi ně i AQS.“

Pražské regionální vysílání televize Galaxie bude zajišťovat společnost TV Produkce, která je servisní organizací televize Prima. „Zatím bude technicky zajišťovat výrobu pražských metropolitních pořadů. V nejbližší době půjde především o zpravodajství,“ zdůraznil Kindernay. Do RTV Galaxie již přestoupil sportovní moderátor Zpravodajského deníku na Primě Martin Pouva. Zatím není jisté, zda bude moderovat pozemní vysílání pražské Galaxie nebo kabelové a satelitní Galaxie Sport.

GES bude mít už tři televize

Podle Kindernaye v současné době probíhá intenzivní jednání s kabelovými společnostmi o zařazení terestrické Galaxie do jejich programové nabídky. „O satelitním vysílání RTV Galaxie zatím neuvažujeme,“ dodal. Kabeloví operátoři ovšem zvažují nabídky dalších provozovatelů, hudební Stanice O a několika zahraničních televizí. Na místo, které uvolnila televize TV3, počítají především s Galaxií Sport. K úvahám o zařazení terestrické Galaxie by je musel přesvědčit program, který by byl rozdílný od Galaxie Sport a natolik atraktivní, aby přitáhnul nové klienty.

Z informací, které má server RadioTV k dispozici, vyjednává Martin Kindernay i budoucí majitel Galaxie, společnost GES Media Holding, s několika budoucími dodavateli programu tak, aby Galaxie mohla naplno rozjet vysílání v září letošního roku. Ve stejnou dobu představí všechny televize nová programová schémata a nastane tradiční boj o diváka. Pokud Rada pro vysílání schválí prodej RTV Galaxie, mohl by GES do tohoto boje vstoupit nikoli s jednou, ale hned se dvěma plnoformátovými televizemi a jedním sportovním kanálem. A to není málo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .