FTV Premiéra: Konkurence není nic protiprávního

radiotv221Městský soud v Praze zamítl návrh vydavatelství Reader`s Digest VÝBĚR na vydání předběžného opatření proti FTV PREMIÉRA, spol. s r.o.
FTV PREMIÉRA, spol. s r.o. bude nadále vydávat svůj hobby časopis pro kutily a zahrádkáře pod názvem „Recepty prima nápadů.“ Městský soud v Praze totiž zamítl 17.4.2002 návrh na předběžné opatření podaný vydavatelstvím Reader`s Digest VÝBĚR.
 
Soud své rozhodnutí odůvodnil tím, že společnost FTV PREMIÉRA „podstatným způsobem změnila název svého čtrnáctideníku Receptáře prima nápadů, jednak pokud se jedná o slovo ´Receptář´ na ´Recepty´ a dále pokud se jedná o velikost a grafickou úpravu dalších slov ´prima nápadů´.“ Soud dále konstatoval, že  periodika vydávaná FTV PREMIÉRA, spol. s r.o. a Reader`s Digest VÝBĚR nejsou zaměnitelná (Proti předběžnému opatření, zakazujícímu FTV PREMIÉRA, spol. s r.o. vydávat časopis pod názvem „Receptář prima nápadů“ se společnost 11. dubna 2002 odvolala.)
„Nedivíme se, že tato aktivita Reader`s Digest nebyla úspěšná. Konkurence přece není nic protiprávního a vyrovnávat se s ní prostřednictvím soudních sporů není fér. V současné době chystáme další číslo časopisu, které vyjde v úterý 23.4. Nejistota kolem našeho titulu se poněkud negativně projevila na prodeji inzerce. To se nyní doufám díky rozhodnutí soudu rychle změní. Vzestupná tendence prodeje i nákladu tomu určitě napomůže,“ říká ředitelka marketingu a PR Linda Kozáková.
První číslo časopisu FTV PREMIÉRA vyšlo v nákladu 80 tisíc kusů a prodalo se přibližně 70 tisíc výtisků. Druhé číslo mělo již stotisícový náklad a třetí dokonce 115 tisíc. Očekáváme, že výsledek prodeje bude minimálně stejně úspěšný, jako u prvního čísla.
V Praze 19. dubna 2002
Jana Malíková
tisková mluvčí Prima TV
FTV PREMIÉRA, spol. s r.o.
Kontakty:
FTV PREMIÉRA, spol. s r.o., Na Žertvách 24, 180 00 Praha 8
Tel: 02/ 66 700 307, Fax: 02/ 66 700 123

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .