Evropské fotbalové soutěže na ČT

radiotv222Česká televize zprostředkovala od podzimu loňského roku do poloviny května 2002 na ploše bezmála 94 hodin průběh dvou nejvýznamnějších soutěží evropských fotbalových klubů – Ligy mistrů a Poháru UEFA.

V přímém přenosu Česká televize odvysílala celkem 35 zápasů, z toho 24, včetně dvou kvalifikačních v Lize mistrů a 11 v Poháru UEFA. O dalších nepřenášených utkáních pak zevrubně informovala v pravidelných relacích sportovního zpravodajství a v případě Ligy mistrů také ještě formou sestřihů nejdůležitějších momentů v Magazínu Ligy mistrů.

Finálové utkání Ligy mistrů, k němuž ve středu 15. května nastoupily týmy Real Madrid a Bayer Leverkusen sledovalo v průměru 780 tisíc (tzn. 9,3 %) fotbalových fanoušků. Finálový zápas o Pohár UEFA, sehraný 8. května mezi mužstvy Feyenoord Rotterdam a Borussia Dortmund sledovalo na 680 tisíc (tj. 8,0 %) dospělých diváků.

O obě finálová utkání, tak jako o všechny přenosy fotbalových soutěží, měli větší zájem muži. Vítězství Realu Madridu sledovalo 13,0 % mužů, žen bylo 5,6 %. Obdobně převažovali muži i v publiku druhého finále. Porážku Borussie Dortmund vidělo 11,1 % mužů a žen bylo 4,9 %.

V obou soutěžích vystupovaly i české kluby, z nichž se nejdále v soutěžích dostaly Slovan Liberec v Poháru UEFA a Sparta Praha v Lize mistrů. Z přenosů věnovaných utkáním Slovanu Liberec měli diváci největší zájem o jeho utkání s mužstvem Real Mallorca z 22. listopadu 2001 (průměr sledovanosti 631 tisíc, tj 7,5 %). Ze zápasů Sparty Praha bylo pro diváky nejatraktivnější její utkání hrané 21. listopadu 2001 s Realem Madrid (vidělo je 1,629 milionu, tzn. 19,4 % dospělých).

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím, kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT, tel: 02 6113 7378/9, e-mail: karel.zeman@czech-tv.cz

David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .