Ekonomická situace Novy se postupně stabilizuje

radiotv221ČKA snížila ČP 2000 úrokové sazby
Česká spořitelna potvrdila původní splatnost úvěru CET 21

Poté, co včera CET 21 oznámila svoji připravenost vypořádat své předčasně splatné závazky vůči bance ABN Amro, došlo k dalším jednáním s finančními ústavy, která vyústila v postupnou stabilizaci ekonomické situace TV Nova.

Zástupci České konsolidační agentury a České produkční 2000, a.s. včera podepsali dohodu o restrukturalizaci úvěru společnosti Česká produkční 2000, který převzala ČKA od ČSOB. Jedná se o původně miliardový úvěr, který IPB poskytla ČP 2000 v roce 1999 na rozjezd produkčních kapacit pro vysílání TV Nova. V současné době zbývá z tohoto úvěru splatit již jen 367 mil. Kč. ČKA přistoupila na prodloužení splátkového kalendáře a na snížení úrokové sazby o více než 2% ročně.

Včera také došlo k jednání společnosti MEF Holding s Českou spořitelnou, a.s. Česká spořitelna potvrdila, že neplánuje žádné negativní kroky vůči společnosti CET 21 v souvislosti s událostmi posledních dnů a potvrdila původní splatnost úvěru CET 21 ve výši 250 mil. Kč do 30. září.

„Tyto kroky konsolidační agentury i České spořitelny chápeme jako výraz důvěry v poslední kroky MEF Holdingu, které jsou schopny postupně nastavit ekonomickou stabilitu TV Nova“, řekl dnes Mgr. Jiří Šmejc, předseda představenstva MEF Holdingu. „Pevně věříme, že nyní dojde k postupnému uklidnění celé situace“, dodal J. Šmejc.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí CET 21
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .