Čtvrtfinálové fotbalové zápasy na obrazovce ČT

radiotv22Česká televize odvysílala celkem 505 minut přímých přenosů ze čtvrtfinálových zápasů na fotbalovém mistrovství světa. Tyto přenosy sledovalo v průměru 636 tisíc, tj. 7,5 %, dospělých fanoušků a 28 tisíc, tzn. 2,2 %, dětí ve věku 4 až 14 let. Každý druhý dospělý divák a každé páté dítě, kteří byli v ten okamžik u obrazovky, dalo tedy přednost této programové nabídce před ostatní nabídkou.

Zájem mužů s průměrem sledovanosti 11,6 % při podílu na publiku 67 % byl zhruba 3x větší než zájem žen, které dosáhly průměrných hodnot sledovanosti 3,8 % při podílu na publiku 28 %. Relativně největší zájem o přímé přenosy projevili senioři od 55 let výše, kteří dosáhli průměrné hodnoty sledovanosti 9,9 % při podílu na publiku 56 %.

Relativně nejvíce zájemců o fotbalové přenosy, dle hlediska vzdělání, bylo ze skupiny diváků s úplným středním vzděláním. Tato vzdělanostní skupina dosáhla hodnoty sledovanosti ve výši 8,0 %. Maximálních hodnot podílu na publiku ve výši 67 % dosáhla skupina vysokoškolsky vzdělaných lidí.

Nejvíce diváků přitáhl zápas Senegalu s Tureckem, jehož hodnota sledovanosti 8,3 % byla dosažena při podílu na publiku ve výši 42 %. Ze čtyř čtvrtfinálových přenosů si nejméně diváků získalo utkání považované za předčasné finále šampionátu – a to utkání mezi Anglií a Brazílií s hodnotami sledovanosti 7,0% při podílu na publiku 57 %.

Všechny informace k fotbalovému mistrovství světa naleznete i na speciálních webových stránkách České televize na adrese www.fotbal02.cz nebo na teletextu ČT.

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT, tel: 02 6113 7378/9, e-mail: karel.zeman@czech-tv.cz

David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .