ČT 2 posílila, ostatní stanice ztrácely

radiotv22Play off hokejové extraligy a fotbalový zápas Slovanu Liberec s Borussií Dortmund přitáhnul k obrazovce především muže, a kanálu ČT 2 zajistil růst podílu o tři procentní body. Vcelku dobře se vedlo také Primě.

Sportovní události minulého týdne zajistily největší růst druhému programu veřejnoprávní České televize. Podíly ostatních stanic klesaly, i když Prima se dokázala udržet nad hranicí 20 procent a v úterý dokonce porazila v podílu na divácích kanál ČT 1. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového projektu společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Milionář se vrací

Podíl televize Nova v uplynulém týdnu klesnul o více než jeden procentní bod, takže dosáhnul 44,21 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin stoupnul na 47,74 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let, a to jak v celodenním hledisku, tak v prime timu. Nova obsadila kompletní žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů bez rozdílu stanic, ale ani tentokrát se do něj nevešla nedělní soutěž Nejslabší! Máte padáka!

Nejsledovanější byly opět Televizní noviny – shodně úterní a nedělní – které sledovalo 37,2 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Třetí pozici obsadily pondělní TN se sledovaností 36,0 procenta. Určitý comeback zažívá soutěž Chcete být milionářem?, jejíž úterní díl sledovalo 34,1 procenta diváků (páteční Milionář na 19. pozici dosáhnul sledovanosti 25,3 procenta). Ze zábavných pořadů se do první dvacítky dostal ještě sobotní Tyjátr.

Fotbalové žně na ČT 2

Česká televize zaznamenala pokles u kanálu ČT 1, jehož podíl klesnul z 22,14 na 20,68 procenta. Naopak podíl programu ČT 2 vzrostl z 6,53 na 9,42 procenta, o což se postaraly atraktivní sportovní přenosy. V prime timu vzrostl podíl ČT 1 na 21,28 procenta, u ČT 2 mírně klesnul na rovných 9 procent. První program ČT sledovaly nejčastěji děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT 2 přitáhnul podle očekávání především muže starší 15 let.

Z jednotlivých pořadů na ČT 1 si nelépe vedly nedělní Události se sledovaností 18,7 procenta, následované nedělní původní detektivkou Muž, který vycházel z hrobu, kterou sledovalo 17,4 procenta diváků. První trojici uzavírají pondělní Události se sledovaností 17,1 procenta. Programu ČT 2 vévodil čtvrteční fotbalový zápas FC Slovan Liberec – Borrusia Dortmund. Druhý poločas sledovalo 11,1 procenta diváků, první 10,5 procenta. Úterní zápas fotbalové Sparty s Realem Madrid sledovalo 7,9 procenta diváků starších 15 let.

Primě pomohla nezáživná ČT

Televizi Prima se minulý týden opět dařilo, i když její podíl mírně klesnul z 20,77 na 20,33 procenta. V hlavním vysílacím čase se ovšem vrátila pod dvacetiprocentní hranici, její podíl dosáhnul „pouze“ 18,25 procenta. Primu nejvíce sledovaly ženy starší 15 let. Díky přesunu politické diskuse Bez imunity na ČT 1 z  pozdějšího času na 20:00 (diváky příliš nezaujala) se Primě podařilo v úterý předstihnout první program veřejnoprávní televize. Zatímco ČT 1 dosáhla podílu 16 procent, Prima udržela rovných 20 procent.

Mohlo se jí ale dařit lépe, kdyby nebylo propadu sledovanosti u nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý. Tu sledovalo 14,6 procenta, což je o sedm procent méně než v  předchozím týdnu. Prvenství mezi pořady televize Prima se tak vrátilo seriálu Komisař Rex, jehož středeční část sledovalo 16,1 procenta diváků starších 15 let. Komisař Rex obsadil i třetí příčku, páteční díl dosáhnul sledovanosti 12,2 procenta. Do první desítky se tentokrát nedostal Receptář prima nápadů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .