ČT 1 už desátý týden odolává ataku Primy

radiotv222Podíl televize Prima se po srpnových výkyvech vrátil k hodnotám okolo 20 procent, na kanál ČT 1 ale nadále ztrácí. V uplynulém týdnu Primě výrazně ubyli nejmladší diváci, stanice ale zaznamenala pokles také u žen starších 15 let.

Televize Prima se už desátý týden marně snaží potvrdit pozici stanice s druhým největším podílem na trhu, kterou si držela po celý červen a většinu července. Ani v uplynulém týdnu se jí ale nepodařilo pokořit první program České televize. Největší nárůst podílu na trhu zaznamenala televize Nova. Podíl ČT 1 zůstal prakticky nezměněn, zatímco Prima a ČT 2 si pohoršily. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nově stále dominuje zpravodajství

Podíl Novy stoupnul oproti poslednímu srpnovému týdnu téměř o 2,2 procentního bodu na 45,64 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin si Nova polepšila na 48,93 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily děti ve věku od čtyř do 14 let, s odstupem za nimi se umístily ženy starší 15 let. Děti převažovaly mezi diváky Novy také v prime timu, kdy se podíl této divácké skupiny oproti celodennímu průměru ještě mírně zvýšil. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.

Nejvíce diváků sledovalo pondělní a čtvrteční Televizní noviny, které dosáhly sledovanosti 32,1 procenta. Úterní hlavní zpravodajskou relaci TV Nova sledovalo 30,4 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Třetí pozici mezi nejsledovanějšími pořady Novy uplynulého týdne obsadily čtvrteční Sportovní noviny a nedělní Televizní noviny, které sledovalo shodně rovných 30 procent diváků. Do první desítky se dostala už jenom pondělní a čtvrteční relace o počasí. Nejsledovanějším nezpravodajským pořadem bylo pondělní Natočto!, které celkově obsadilo až 15. Příčku (dosáhlo sledovanosti 25,4 procenta).

Kožené slunce na ČT překvapilo

Česká televize udržela podíl programu ČT 1 prakticky na stejné hodnotě jako v předchozím týdnu. Zlepšil se o pouhou setinu procentního bodu na 21,42 procenta. Oproti tomu podíl kanálu ČT 2 klesnul z 8,06 na 6,89 procenta. V hlavním vysílacím čase podíl ČT 1 stoupnul na 23,41 procenta a u ČT 2 klesnul na 5,43 procenta. První program sledovaly nejčastěji děti ve věku od čtyř do 14 let, i když údaje u všech tří hlavních diváckých skupin byly poměrně vyrovnané. Mezi diváky menšinového programu ČT 2 tradičně dominovali muži starší 15 let. Stejné divácké skupiny převládaly u obou kanálů také v prime timu.

Velkým překvapením byl úspěch českého filmu Kožené slunce, který uvedla ČT 1 v neděli večer od 20 hodin. Film se stal nejsledovanějším pořadem týdne, upřednostnilo jej 19,8 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní (16,7 procenta) a úterní Události (15,3 procenta). Diváky zaujal také středeční cyklus Předčasná úmrtí (14,7 procenta) a páteční komedie Velký šéf (13,8 procenta). Na programu ČT 2 divácky nejlépe dopadl čtvrteční přenos hokejového zápasu Česko – Rusko (5,8 procenta), následovaný nedělním zápasem Česko – Švédsko (5,5 a 5,4 procenta).

Prima nezaujala dětského diváka

Podíl televize Prima minulý týden klesnul o 0,77 procentního bodu na 20,30 procenta. V hlavním vysílacím čase si Prima pohoršila na 18,28 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly tradičně ženy starší 15 let, ale ani v jejich případě se Primě nepodařilo pokořil pvní kanál veřejnoprávní České televize. Výrazný propad Prima zaznamenala u diváků ve věku od čtyř do 14 let. Podíl Primy u této divácké skupiny klesnul oproti předchozímu týdnu o téměř pět procentních bodů (z 18,89 na 13,74 procenta). Od května letošnmího roku se přitom průměrný podíl u této skupiny pohybuje okolo 15 procent.

Mezi jednotlivými pořady Primy vede nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, který sledovalo 13,8 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Úterní seriál Malý pitaval z velkého města dosáhnul sledovanosti 13,4 procenta, stejně jako čtvrteční romantický film Dvě sestry. Dobře si vedl i seriál Komisař Rex, který se na obrazovku Primy vrátil po dvouměsíční prázdninové přestávce. Ve středu je sledovalo 12,6 procenta diváků. Zajímavých výsledků dosáhnul také úterní zábavný pořad Co v Beneficích nebylo II. (10,1 procenta) a pondělní seriál Hercule Poirot (9,5 procenta), který se vůbec poprvé dostal do žebříčku TOP 10 nejsledovanějších pořadů týdne na televizi Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .