ČT 1 po dvou měsících porazila televizi Prima

radiotv221Po dvou měsících „nadvlády“ televize Prima dosáhnul minulý týden podíl prvního kanálu České televize vyšších hodnot a zařadil se na druhou pozici za televizi Nova. Primu zklamala i její nejsilnější divácká skupina, ženy.

Prvnímu programu České televize se minulý týden podařilo po dvou měsících předstihnout v podílu na trhu televizi Prima, která se začátkem května ocitla na pozici druhé nejsledovanější celoplošné stanice. Prvenství zůstává Nově, jejíž podíl po ukončení fotbalového šampionátu v Jižní Koreji a Japonsku stoupnul, zatímco podíly ČT 2 a Primy klesly. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova zabodovala se Střepinami

Podíl Novy stoupnul oproti poslednímu červnovému týdnu o čtyři procentní body na 46,10 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin dosáhnul hodnoty 50,04 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily děti ve věku od čtyř do 14 let, v prime timu se u ní podíl vyšplhal až na 57,02 procenta. Nova si polepšila také u žen a mužů starších 15 let, a prakticky se jí vrátili diváci, kteří během fotbalového šampionátu sledovali kanál ČT 2. Stanice obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč všemi televizemi.

Tradičně nejlépe se vedlo nedělním Televizním novinám, které sledovalo 32,1 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Úterní hlavní zpravodajská relace dosáhla sledovanosti 31,3 procenta. Na třetím místě se překvapivě objevila Novou nesčetněkrát reprízovaná česká komedie Slunce, seno, jahody se sledovaností 29,1 procenta, kterou televize uvedla v neděli večer. Překvapivě vysokou sledovanost zaznamenal rovněž nedělní publicistický pořad Střepiny (25,9 procenta), který si od července „prohodil“ vysílací čas se soutěží Nejslabší! Máte padáka! (doposud Střepiny začínaly po 22. hodině, nyní po 21. hodině).

Televarieté zvedlo sledovanost ČT 1

České televizi se podařilo oproti minulému týdnu zvýšit podíl prvního programu z 20,63 na 21,30 procenta a porazit tak televizi Prima. Naopak podíl kanálu ČT 2 po mistrovství světa ve fotbale klesnul z 9,97 na 6,89 procenta. V prime timu si oba programy vedly lépe: ČT 1 dosáhla podílu 22,93 procenta (a rovněž porazila Primu), podíl ČT 2 stoupnul na 4,64 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu u obou kanálů tvořili muži starší 15 let, ČT 1 se ale tradičně vedlo dobře také u dětí ve věku od čtyř do 14 let a poněkud překvapivě i u žen starších 15 let. Úspěch ČT 1 souvisí s rozhodnutím televize zrušit neúspěšnou soutěž Gladiátor a diskusní pořad Bez imunity – Volby 2002.

Nejúspěšnějším pořadem minulého týdne byla středeční repríza Televarieté z roku 1993, kterou sledovalo 17,5 procenta diváků starších 15 let. Následují úterní Události se sledovaností 16,6 procenta a čtvrteční Události, které dosáhly sledovanosti 15,1 procenta. Zajímavý je také úspěch sobotního pořadu Když jdou na mužskýho léta se zpěvákem Waldemarem Matuškou (14,3 procenta), středeční reprízy cyklu Předčasná úmrtí (13,2 procenta) a čtvrteční kovbojky Shane (12,8 procenta). Na ČT 2 diváky nejvíce zaujala nedělní repríza filmu Otec neznámý aneb cesta do duše výstrojního náčelníka (6,0 procenta) před rovněž nedělní reprízou pořadu Hádej, kdo přijde na večeři (5,0 procenta) a středečním dokumentem Japonsko, má láska (4,5 procenta).

S Komisařem Rexem odešli Primě i diváci

Primě se první červencový týden příliš nedařilo. Její podíl klesnul o více než jeden procentní bod na 19,70 procenta. V prime timu dosáhla ještě horšího výsledku: 18,16 procenta. Nejsilnější diváckou skupiny tvořily tradičně ženy starší 15 let, ovšem i ty daly před Primou více přednost programu ČT 1 a Nově. To je pro Primu určitým varováním. Pokles nastal také u dalších dvou základních diváckých skupin: mužů starších 15 let a dětí ve věku od čtyř do 14 let, a jistě souvisí s letní přestávkou seriálu Komisař Rex. Určitou nápravu lze očekávat již během tohoto týdne, kdy Prima nasadila svůj letní experiment: speciální vydání Receptáře v úterním prime timu proti Banánovým rybičkám na ČT 1.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byl nedělní film Dokonalá manželka, který sledovalo 13,2 procenta diváků starších 15 let. Následuje úterní Zpravodajský deník se sledovaností 12,2 procenta. Až třetí místo se propadnul obvykle nejúspěšnější pořad Primy, nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý. Sledovanost 11,5 procenta je jistě podprůměrná – pokles patrně souvisí s úpravami schématu televize Nova. Dobře si vedl úterní seriál Malý pitaval z velkého města (11,1 procenta), pondělní film Záhada na zámku Styles (10,9 procenta) a čtvrteční harlekýnka Jít za hlasem svého srdce, která dosáhla sledovanosti 10,5 procenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .