ČT 1 opět před Primou

radiotv221Televizi Prima se nepodařilo udržet náskok před kanálem ČT 1 z předminulého týdne, přesto zaznamenala další historický úspěch: sledovalo ji nejvíce žen v celé její historii. Rozdíl mezi Primou a ČT je ale minimální, podíly jednotlivých stanic…Televize Prima se v uplynulém týdnu nepodařilo udržet náskok před prvním programem České televize a vrátila se na pozici třetí nejsledovanější stanice. Výsledky peoplemetrového měření společnosti Taylor Nelson Sofres, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací, nezaznamenaly žádné radikální posuny v podílech jednotlivých televizí. Mírně si polepšila Nova a ČT 1, podíl Primy a ČT 2 nepatrně klesnul.
Zuna porazil Indiana Jones
Podíl Novy stoupnul o necelé tři desetiny procentního bodu na 45,53 procenta, přičemž v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin dosáhnul 49,81 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu, byly překvapivě děti ve věku od čtyř do 14 let. Pro Novu jde o zcela neobvyklý výsledek, protože mezi její skalní příznivce patří dospělí diváci, zejména ženy. Nově se opět podařilo obsadit kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.
Ani Indiana Jones však neohrozil pozici Televizních novin jako nejsledovanějšího pořadu. Hlavní zpravodajská relace dosáhla nejvyšší sledovanosti – 36,1 procenta – v neděli. Následují pondělní TN se sledovaností 34,2 procenta, zatímco sobotní zpravodajství zaujalo 32,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Sobotní film Idiana Jones a dobyvatelé ztracené archy se sledovaností 31,6 procenta skončil na šestém místě. Do první desítky se ještě dostala sobotní relace o Počasí (28,0 procenta) a úterní Milionář (27,4 procenta).
ČT 1 opět na pozici číslo 2
České televizi se podařilo po týdnu porazit Primu a odsunout ji na třetí pozici, když podíl kanálu ČT 1 stoupnul z 21,25 na 21,51 procenta. Naopak podíl kanálu ČT 2 klesnul ze 7,18 na 6,72 procenta. V prime timu dosáhla ČT 1 podílu 22,11 procenta a ČT 2 pouze 5,04 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu prvního programu ČT tvořily děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT 2 nejvíce sledovali muži starší 15 let.
Také na ČT 1 minulý týden diváci nejvíce sledovali zpravodajství, konkrétně sobotní Události, které dosáhly sledovanosti 18,7 procenta. Následuje sobotní speciál pořadu Tak neváhej a toč, který sledovalo 16,8 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Nedělní film Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský zaznamenal sledovanost 16,6 procenta. Na ČT 2 si nejlépe vedl úterní čtyřminutový dokument Pohledy na svět z nebe (7,1 procenta) před středečním Posledním Habsburkem v Čechách (5,6 procenta) a čtvtečním hokejovým zápasem Karjala Cupu Česko – Švédsko (5,3 procenta).
Prima bodovala u žen
U Primy se nedá říci, že by se jí nedařilo. Minimální pokles podílu na trhu z 21,28 na 21,14 procenta je bezesporu úspěch. Zvláště když u nejsilnější divácké skupiny – žen starších 15 let – Prima dosáhla historicky nejlepšího úspěchu vůbec (23,53 procenta, v daném týdnu o dva procentní body více než ČT 1). V hlavním vysílacím čase ovšem podíl Primy klesnul na 19,04 procenta, a u diváckých skupin mužů starších 15 let a zejména u dětí ve věku od čtyř do 14 let Prima zaznamenala pokles.
Mezi jednotlivými pořady si opět nejlépe vedlo nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, ovšem s podprůměrnou sledovaností 15,9 procenta. Těsně za ním se umístil středeční seriál Komisař Rex, který sledovalo 15,5 procenta diváků. Úterní epizoda kultovního českého seriálu Chalupáři zaujala 14,4 procenta diváků. Do první desítky se dostala také čtvrteční harlekýnka Čas poznání (13,3 procenta) a sobotní český film Půl domu bez ženicha (10,2 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .