ČT 1 a Nova posílily, podíl Primy a ČT 2 klesnul

radiotv22Nejlépe se v uplynulém týdnu vedlo prvnímu programu České televize, největší pokles zaznamenal kanál ČT 2. Po týdnech nástupu se útlum nevyhnul ani televizi Prima, zatímco Nova mírně posílila.

Největší nárůst podílu na publiku zaznamenal v uplynulém týdnu první program veřejnoprávní České televize. Vzpamatovala se také televize Nova, zatímco Primě podíl mírně klesnul. Největší odliv diváků se dotknul kanálu ČT 2. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Taylor Nelson Sofres, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Televizní noviny jsou neporazitelné

Podíl Novy u diváků starších 15 let stoupnul z 43,76 na 44,27 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin vystoupal až na 47,56 procenta. Překvapivě nejsilnější diváckou skupinou byly děti ve věku od čtyř do 14 let, jejichž zájem Nova přitáhla zavedením pohádkových čtvrtků (velká česká pohádka od 20 hodin). Stanice obsadila 19 z 20 příček žebříčku nejsledovanějších pořadů bez rozdílu stanice (výjimku tvoří nedělní televizní premiéra filmu Rebelové na ČT 1).

Mezi nejsledovanějšími pořady TV Nova se nic nemění: první tři pozice opět obsadily Televizní noviny. Pondělí TN sledovalo 36,2 procenta všech diváků starších 15 let, úterní 34,4 a středeční 34,1 procenta diváků. Do první desítky se dostaly také sobotní Sportovní noviny (na šesté pozici se sledovaností 30,7 procenta), úterní i páteční Milionář (29,2, respektive 28,9 procenta) a sobotní relace o počasí (28,8 procenta). Sobotní megafilm Ztracený svět: Jurský park sledovalo 26,1 procenta diváků.

Rebelové na ČT 1 pokořili Novu

Velmi dobře se vedlo prvnímu programu České televize, jehož podíl stoupnul o více než dva procentní body na 23,06 procenta. Naopak podíl programu ČT 2 klesnul z 9,97 na 7,51 procenta. V prime timu podíl ČT 1 stoupnul na 26,17 procenta, ČT 2 klesnul na 4,42 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou ČT 1 byly ženy starší 15 let, u ČT 2 muži starší 15 let. Podobně tomu bylo i prime timu. U diváků ve věku od čtyř do 14 let oba kanály ČT zaznamenaly mírný pokles.

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 byla nedělní televizní premiéra filmu Filipa Renče Rebelové, kterou sledovalo 26,7 procenta diváků starších 15 let. Následují úterní Banánové rybičky se sledovaností 19,4 procenta a pondělní Události, které dosáhly sledovanosti 17,7 procenta. Na programu ČT 2 vede úterní dokument Carcharias – Velký bílý se sledovaností 8,6 procenta, následuje rovněž úterní dokument Hledání křišťálového světa (6,6 procenta) a pondělní hokejový zápas mezi Spartou a Slavií, který sledovalo 5,9 procenta diváků.

Prima strádala, ale vyléčí jí Chalupáři

Primě se minulý týden příliš nedařilo. Její podíl klesnul z 20,45 na 19,65 procenta, přičemž v primu timu dosáhnul pouhých 17,81 procenta (o devět procentních bodů méně než ČT 1). Nejsilnější diváckou skupinu tvořily tradičně ženy starší 15 let, i když i ty dávaly před Primou spíše přednost programu ČT 1. Nedařilo se ani osvědčené vlastní tvorbě, ale po uvedení seriálu Chalupáři a přenosu zápasů I. fotbalové Gambrinus ligy lze očekávat raketový nárůst jejího podílu na úkor prvního programu České televize.

Mezi jednotlivými pořady i minulý týden vedly oba díly seriálu Komisař Rex – středeční sledovalo 15,7 procenta diváků starších 15 let, pondělní dosáhl sledovanosti 13,3 procenta. Čtvrteční harlekýnku Rackové ve větru sledovalo 13,2 procenta diváků. Až na čtvrtou pozici klesla vlajková loď vlastní tvorby, nedělní talk show Nikdo není dokonalý (12,1 procenta), a na pátou Zpravodajský deník (10,6 procenta), který dlouhodobě zaznamenává pokles diváckého zájmu. Do první desítky se tentokrát neprobojoval Receptář prima nápadů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .