ČNTS: Aby bylo jasno…

radiotv222Praha 15. května 2002 – Česká nezávislá televizní společnost dnes opakovaně potvrdila, že digitální přenosový vůz nabídla České televizi na základě výzvy k účasti ve veřejném výběrovém řízení. Prodej techniky ČNTS byl prováděn v souladu s povinností majoritního vlastníka ČNTS, společnosti CME, minimalizovat škody, které v ČR utrpěla. Bez ohledu na délku dodacích lhůt jiných dodavatelů byl přenosový vůz ČNTS k dispozici okamžitě jen proto, že Vladimír Železný a CET 21 převodem vysílání na jinou servisní organizaci v rozporu s exkluzivní servisní smlouvou s ČNTS znemožnil jeho využití k účelům, pro které byl pořízen.

„Podezření, že by ČNTS mohla být ve výběrovém řízení jakkoliv zvýhodněna, je liché,“ uvedl Jan Vávra, generální ředitel a jednatel ČNTS. „Nebylo totiž nikoho, na čí úkor by ČNTS mohla nějakou výhodu získat. Navíc pořizovací cena vozu přesáhla v době nákupu 80 milionů korun. ČNTS přenosový vůz pak namístě dovybavila zařízením v hodnotě dalších 8 milionů a ČT jej prodala za necelých 58 milionů. Při prodeji tedy utrpěla ČNTS ztrátu ve výši přibližně 30 milionů korun,“ vysvětlil Vávra

ČNTS jednoznačně odmítá jakoukoliv spekulaci o tom, že by tuto transakci doprovázela jakákoliv „provize“ pro generálního ředitele ČT Jiřího Balvína či jinou osobu. ČNTS nikomu žádný úplatek nenabízela ani nedala. Informace, které se objevily v tisku a jiných sdělovacích prostředcích a které jsou údajně čerpány z výslechů před policejním orgánem, nebyly poskytnuty ze strany ČNTS. ČNTS podá stížnost, protože považuje takový únik informací od orgánů činných v trestním řízení za skandální.

Majoritní vlastník ČNTS, společnost CME, je ze zákona povinna maximálně omezovat škody, které v ČR utrpěla tím, že Česká republika kvůli postupu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání neochránila investici CME do ČNTS. Prodej přenosového vozu, stejně jako například nabídka budovy Měšťanské besedy k odprodeji, je součástí právě těchto zákonných povinností CME.

Kontakt:
Donath-Burson-Marsteller
Michal Donath
GSM: 0602 222 128
michal_donath@cz.bm.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .