CET 21 splatí do konce července celý úvěr u ABN Amro

radiotv221RRTV zamezila protiprávnímu jednání skupiny PPF

Ekonomická situace společnosti CET 21, která drží vysílací licenci TV Nova, je dnes stabilizovaná. „Naše finanční situace nám umožňuje splatit celý úvěr u ABN Amro ve výši 500 mil. Kč do konce července,“ uvedl generální ředitel TV Nova Dr. Vladimír Železný. „V současné době z něho zbývá zaplatit méně než 100 mil. Kč,“ dodal Dr. Železný.

Zadluženost CET 21 je nyní nejnižší v historii. Stejně příznivá je situace v celé skupině TV Nova. Po úplném doplacení úvěru u ABN Amro zůstává CET 21 úvěr 250 mil. u České spořitelny a České produkční 2000 370 mil. u ČKA. „Když si kdokoliv vezme poměr mezi ziskem a bankovními úvěry u nás a srovná je např. s  ČEZem nebo Českým Telecomem, pak naše ukazatele budou určitě významně lepší,“ prohlásil předseda představenstva České produkční 2000 Mgr. Jiří Šmejc. „V současné době jsme již také obnovili jednání s renomovanými bankami o dalším financování TV Nova,“ dodal Mgr. Šmejc.

Společnost CET 21 také vítá dnešní rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která vyzvala „všechny účastníky sporu, zejména ty, kteří nedoložili aktuální výši majetkových podílů ve společnosti CET 21, s.r.o., aby se zdrželi jakýchkoliv kroků, které by porušovaly licenční podmínky nebo vedly k narušení či ohrožení vysílání TV Nova.“

Společnosti, které dosud nedoložily své majetkové podíly, jsou společnost VILJA, a.s. a dále údajná – zatím neznámá – společnost ze skupiny PPF, která tvrdí, že tyto podíly nabyla.

„Dnešní výzvu RRTV vnímáme jako velmi odpovědnou, korektní a stabilizující celou situaci kolem TV Nova“, zdůraznil dnes Vladimír Železný. „Rada tak významným způsobem omezuje jednoznačně protiprávní jednání, o které se skupina PPF společně s právníkem Rozehnalem v minulých dnech pokusili,“ uzavřel Dr. Železný.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí CET 21
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .