Česká asociace kabelových komunikací změnila název na Českou asociaci kompetitivních komunikací

radiotv22Na valné hromadě ČAKK byli zvoleni členové představenstva a dozorčí rady

Praha, 8. ledna 2002 – Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK) dnes oznámila, že na 6. valné hromadě byly schváleny plány na její další transformaci a s tím spojená změna jména asociace. Nový název nyní plně reflektuje cíle a zaměření ČAKK, která si klade za cíl reprezentovat a hájit zájmy alternativních telekomunikačních společností a být hlavní hybnou silou při vytváření otevřeného a konkurenčního telekomunikačního trhu v ČR.

„Změna jména ČAKK není jen formální záležitostí, ale vystihuje naše odhodlání transformovat se ve sdružení elektronických komunikací a širokopásmových služeb. Zdůrazňuje také naší proevropskou orientaci a snahu aktivně přispívat k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice,“ řekl prezident České asociace kompetitivních komunikací Zdeněk Vaníček.

Robert H. Gardner, předseda představenstva ČAKK dodal: „Asociace touto změnou chce dát také jasně najevo, že není pouze sdružením kabelových operátorů, ale všech alternativních společností, které chtějí přispět k vytváření liberalizovaného prostředí na českém telekomunikačním trhu.“

Valná hromada dále zvolila vedení asociace na další funkční období. Prezidentem ČAKK nadále zůstává Zdeněk Vaníček, předsedou představenstva na rok 2002 byl opět zvolen Robert H. Gardner. Prvním místopředsedou byl nově zvolen Václav Bartoň, který v této funkci vystřídá Richarda Z. Singera. Druhým místopředsedou zůstává Luboš Jetmar. Ve funkci výkonných místopředsedů byli potvrzeni Luboš Řežábek a Peter Link, nově byli zvoleni Miroslav Svoboda a Stephen Kines. Změny nastaly i v dozorčí radě, do které byl zvolen Jan Martínek.

O asociaci ČAKK
Česká asociace kompetitivních komunikací sdružuje největší kabelové společnosti a alternativní operátory v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou UPC Česká republika, Intercable CZ, TES Media, SELF servis, SATT, HBO, Hughes Network Systems, Lica a nově i Telenor Networks.

Asociace vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR – Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media. Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAKK vystupovala až do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací.

ČAKK je od roku 2000 členem ECTA (European Competitive Telecommunications Assocation) sdružující evropské telekomunikační operátory, výrobce telekomunikačních zařízení a poskytovatele dalších služeb spojených s telekomunikační oblastí. Cílem ECTA je vytvořit celoevropskou asociaci, která bude globálně řešit otázky týkající se telekomunikačního odvětví. Jedním z dlouhodobých cílů ČAKK je aktivně přispět k brzkému založení pobočky ECTA v  České republice. ČAKK je také aktivním členem evropské asociace kabelových komunikací ECCA (European Cable Communications Association – www.ecca.be).

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Mozaic
Pavel Svoboda
svoboda@mozaic.cz

Jan Hlaváč
hlavac@mozaic.cz
Tel.: 02 232 1411 nebo 24 89 09 08
www.mozaic.cz

ČAKK
Zdeněk Vaníček
cacc@cacc.cz
Tel.: 02 2414 2570
www.cacc.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .