Čelisti přinesly úspěch ČT, Prima zůstává pozadu

radiotv222Ani výrazné zlepšení sledovanosti nedělní talk show Nikdo není dokonalý nepomohlo televizi Prima k vítězství nad prvním programem České televize. Ten v uplynulém týdnu zaznamenal největší nárůst podílu na trhu, zatímco podíl Novy klesnul.

První program České televize zaznamenal v uplynulém týdnu největší nárůst v podílu na trhu a udržel si druhou pozici za nejsledovanější televizí Nova, jejíž podíl naopak klesnul. Mírné zlepšení vykázala Prima, které se ale nepodařilo atakovat ČT 1, zatímco podíl druhého programu veřejnoprávní televize mírně ztrácel. Malé zlepšení oproti předchozímu týdnu vykázaly kabelové a satelitní televize. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Zlatá mříž byla tentokrát slabší

Podíl televize Nova u diváků starších 15 let klesnul ze 46,23 na 44,85 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova dosáhla podílu 47,34 procenta, což je z hlediska dlouhodobých výsledků podprůměr. Novu nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Podíl Novy u této divácké skupiny se vyšplhal na více než 52 procent. Stanice opět obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi, kromě zpravodajských relací se v něm objevila pouze soutěž Chcete být milionářem?

Divácky nejúspěšnější byly středeční a čtvrteční Televizní noviny, které dosáhly shodné sledovanosti 28,9 procenta. Pondělní hlavní zpravodajskou relaci TV Nova sledovalo 28,2 všech televizních diváků starších 15 let. Do první desítky se dostaly už jenom Sportovní noviny, zatímco zmíněný Milionář zaujal 18. až 19. pozici (úterní i páteční díl této soutěže sledovalo 22,6 procenta diváků). Mezi nejsledovanější pořady se neprobojoval tradičně úspěšný pořad Zlatá mříž, který Nova přes léto reprízuje.

Diváky ČT zajímaly Čelisti a Šaráda

Česká televize si oproti předchozímu týdnu polepšila o téměř 1,4 procentního bodu u kanálu ČT 1, jehož podíl dosáhnul 22,24 procenta. Podíl druhého programu klesnul ze 6,78 na 6,07 procenta. V prime timu podíl ČT 1 vyšplhal na 24,12 procenta, zatímco u ČT 2 klesnul na 4,44 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu u obou programů tvořili muži starší 15 let. Stejně jako v předchozím týdnu byl zejména u kanálu ČT 1 patrný úbytek dětského diváka. Veřejnoprávní televize opět porazila televizi Prima, a to i v její tradičně nejvěrnější divácké skupině: ženách starších 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT 1 uplynulého týdne byly středeční Události, které si nenechalo ujít 16,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní Události se sledovaností 15,4 procenta čtvrteční Události (15,3 procenta). Velmi úspěšný byl sobotní film Čelisti II, který sledovalo 15,1 procenta diváků, ale i středeční repríza několik let staré Šarády (13,7 procenta) a čtvrteční western Profesionálové (12,1 procenta). Na programu ČT 2 vede pondělní dokument Vojska SS se sledovaností 4,5 procenta, čtvrteční dokumentární cyklus Stínoví vojáci (3,9 procenta) a středeční a čtvrteční Jednadvacítka (3,9 procenta). Pořad „21“, který chce ČT od září zrušit, obsadil tři pozice v TOP 10 kanálu ČT 2.

Krampol vylepšil sledovanost Primy

Televize Prima si minulý týden polepšila o téměř půl procentního bodu na 20,41 procenta, na první program České televize jí to ale nestačilo a musela se spokojit s třetí pozicí na trhu. Primě se nevedlo ani v hlavním vysílacím čase, kdy její podíl klesnul na 19,58 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let, ale ani v prime timu Prima u této skupiny nedosáhla lepšího výsledku než ČT 1. Zajímavý se nárůst podílu u dětí ve věku od čtyř do 14 let na 15,91 procenta, což je jeden z nejlepších výsledků Primy v její historii. Naopak od ČT dětští diváci odcházejí.

Po dvoutýdenní odmlce se na výsluní nejsledovanějších pořadů dostala nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 15 procent všech televizních diváků starších 15 let (na špatných výsledcích v uplynulých týdnech se podepsaly změny ve vysílacím schématu Novy). Úterní Receptář prima nápadů dosáhnul sledovanosti 12,5 procenta a středeční Zpravodajský deník sledovalo 11,9 procenta diváků. Do první desítky se ještě probojoval český film Páni kluci (10,6 procenta), který Prima odvysílala ve čtvrtek večer, úterní seriál Malý pitaval z velkého města (10,2 procenta) a středeční seriál Kriminálka Kolín (9,8 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .