Bude evropská konference širokopásmových elektronických komunikací v Praze?

radiotv22Praha, 13. prosince 2001 – V těchto dnech bruselský úřad Evropské asociace kabelových komunikací (ECCA) oznámil, že mezi pěti hlavními kandidáty na uspořádání výročního zasedání této organizace v dalších letech je také Česká asociace kabelových komunikací (ČAKK). V případě, že by výroční zasedání ECCA skutečně zavítalo do Prahy, šlo by v padesátileté historii této evropské organizace vůbec o první setkání v některé zemi střední a východní Evropy (spolukandidáty České republiky jsou Nizozemsko, Rakousko, Německo a Norsko).

Česká asociace kabelových komunikací je členem ECCA (The European Cable Communications Association) od roku 1999. Tato významná evropská organizace se sídlem v Bruselu, která byla založena již v polovině padesátých let, pořádá každoročně v hlavním nebo veletržním městě některé evropské země výroční zasedání. V posledních letech se tyto vrcholné každoroční akce ECCA konaly v  Dublinu (1997), Noordwijku (Nizozemsko – 1998), Kodani (1999), Berlíně (2000) a letos v Lisabonu. V roce 2002 se bude zasedání konat v „hlavním městě Evropy“ Bruselu.

„Ať se již bude toto zasedání konat v České republice či nikoli, jde o velké uznání aktivního proevropského zaměření České asociace kabelových komunikací a její činnosti za uplynulé roky,“ uvedl o předběžné nominaci ČAKK na uspořádání celoevropského kongresu širokopásmových sítí a služeb její prezident Zdeněk Vaníček. „Velmi si tohoto uznání vážíme a přijímáme je současně jako výzvu a také jako potvrzení naší jasné proevropské orientace a respektu, který jsme u našich evropských partnerů postupně získali,“ dodal Vaníček.

Výročních zasedání ECCA se pravidelně účastní zástupci Evropské komise, vrcholní představitelé státní správy pořádajícího státu a kabeloví operátoři z Evropy, USA a dalších zemí (např. Izrael, Korea, Japonsko). ECCA se v současnosti angažuje v odborných debatách o obsahu nového regulačního rámce elektronických komunikací EU, jehož jsou širokopásmové (kabelové) sítě a služby integrální součástí. ČAKK proto připravuje program ještě těsnější spolupráce s ECCA, především pokud jde o problematiku regulace elektronických komunikací a řešení některých technických a právních otázek, jako je například elektronická kompatibilita, ochrana autorských práv a účinný boj proti pirátskému příjmu vysílání.

O asociaci ČAKK

Česká asociace kabelových komunikací sdružuje největší kabelové společnosti a alternativní operátory v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou UPC Česká republika, Intercable CZ, TES Media, SELF servis, SATT, HBO, Hughes Network Systems, Lica a nově i Telenor Networks.

Asociace vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR – Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media. Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií.

ČAKK je od roku 2000 členem ECTA (European Competitive Telecommunications Assocation) sdružující evropské telekomunikační operátory, výrobce telekomunikačních zařízení a poskytovatele dalších služeb spojených s telekomunikační oblastí. Cílem ECTA je vytvořit celoevropskou asociaci, která bude globálně řešit otázky týkající se telekomunikačního odvětví. Jedním z dlouhodobých cílů ČAKK je aktivně přispět k brzkému založení pobočky ECTA v  České republice.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Mozaic
Pavel Svoboda
svoboda@mozaic.cz

Jan Hlaváč
hlavac@mozaic.cz

Tel.: 02 232 1411 nebo 24 89 09 08
Fax: 02 2481 3066 nebo 232 1178
www.mozaic.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .