Běžná kontrola v ČT Brno zjistila škodu ve výši 400 000 Kč, její původce se ji zavázal plně nahradit

radiotv222Výsledky standardní kontroly hospodaření Tvůrčí skupiny 33 České televize Brno nařízené ředitelem studia PhDr. Zdeňkem Drahošem prokázaly dosud přesně nevyčíslený finanční únik v konkrétních pořadech Manéž a Banánové rybičky. Podle předběžných odhadů by výše škody neměla přesáhnout částku 400 000 Kč.

Dle posledních výsledků šetření je daný stav způsoben lidským selháním jednoho z členů tvůrčí skupiny, který se ocitl v tíživé osobní i finanční situaci. ČT Brno s příslušným pracovníkem rozvázala pracovní poměr a rovněž po soustředění všech materiálů podává v pondělí 14. 10. 2002 oznámení pro podezření ze spáchání trestné činnosti Policii ČR.

„Česká televize nebude tímto případem nijak finančně poškozena,“ vysvětluje ředitel Televizního studia Brno PhDr. Zdeněk Drahoš. „Příslušný pracovník se zavázal způsobenou škodu plně uhradit.“

Výsledek kontroly považuje management brněnského studia za důkaz funkčnosti interního kontrolního systému ČT Brno, který do budoucna podobné případy vylučuje.

Pro bližší tiskové informace prosím kontaktujte:
Richard Klatovský, vedoucí PR & Promotion a tiskový mluvčí, ČT
tel.: 02-61 13 40 05, fax: 02-61 21 85 99, mobil: 0602 21 95 71
email: richard.klatovsky@czech-tv.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .