ARBOmedia – výrazné posílení pozice v západní Evropě

radiotv221Mnichov, 17.04.2002 – ARBOmedia AG, přední nezávislé mediální zastupitelství pro televizi a on-line media, provedlo nejvýznamnější akvizici v historii společnosti. Odkoupením 60% podílu španělského televizního a rozhlasového zastupitelství RMB DI-VERSUS (RMB ESPANIA RADIO Y TELEVISION DI-VERSUS), se obchodní síla společnosti ARBOmedia AG zvyšuje zhruba o 55 mil. EURO.
RMB DI-VERSUS je mediálním zastupitelstvím sítě deseti veřejnoprávních televizních stanic FORTA s podílem na sledovanosti cca 17,4 %. Společnost současně exkluzivně zastupuje stanice TV Galicia, TV Castilla-La Mancha a lokální reklamní okno stanice Canal Sur. Na rozhlasovém trhu společnost reprezentuje stanice Radio FORTA, Radio Gallega, Canal Sur Radio a Canal Fiesta Radio.
ARBOmedia, mediální zastupitelství s vedoucím postavením na trhu ve střední a jihovýchodní Evropě, získává převzetím RMB DI-VERSUS významnější pozici i na západoevropském trhu. Učinilo tak významný krok směrem k pozici evropského leadera na poli nezávislých mediálních zastupitelství.
Nadpoloviční podíl akcií španělské společnosti odkoupilo ARBOmedia od společnosti RMB (Regie Media Bèlge S.A.). Zbytek (40 %) zůstává ve vlastnictví společnosti „Di-Versus Publicidad S.L.“. Společnost bude přejmenována na „ARBOmedia DI-VERSUS“ a předsedou jejího představenstva se stane José Monserrate, dřívější šéf španělské společnosti Movierecords.
Dr. Harald Albrecht, člen představenstva ARBOmedia AG: „Nová akvizice je pro ideálním doplňkem portfolia naší společnosti. Španělsko, jako jeden z nejvýznamnějších “nových trhů” západní Evropy, je současně příležitostí v oblasti on-line aktivit.”
Štěpán Wolde
e-mail: swolde@arbomedia.cz
Tel: +420 (2) 510 82 277
Fax: +420 (2) 510 82 104

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .