Hlavní jarní souboj začíná. Televize taktizují s nasazením novinek

pojistovna O hlavních připravovaných novinkách tuzemských televizí pro nejsilnější období jarní sezóny se v uplynulých dnech objevilo poměrně dost informací. Hlavně komerční stanice neponechaly nic náhodě a o svých projektech dopodrobna informovaly média. Mnohé pořady na startu své pouti za divákem vypadají lákavě a na první pohled mají dostatečný potenciál na oslovení velkého publika. Kromě úvodního P.R., které v těchto dnech graduje, o úspěchu jarních novinek rozhodne i jejich správné nasazení do programových schémat. Rozhodujícím faktorem bude síla konkurenčního nastavení ve stejném časovém slotu.

Velký souboj se dá očekávat hned v pondělí. Prime time bude na třech nejsledovanějších tuzemských kanálech patřit domácím seriálům. Zatímco Česká televize na svém prvním programu nasazuje po právě skončeném úspěšném premiérovém uvedení cyklu Vyprávěj reprízu povídkového Náměstíčka, Nova hodlá první večer v týdnu profilovat v detektivním duchu s druhou řadou Kriminálky Anděl, Prima dá v tento čas prostor jedné ze dvou svých nejvíce promovaných novinek – vztahovému seriálu z prostředí kliniky asistované reprodukce Zázraky života. Úterní zavedené Ordinaci v růžové zahradě (Nova) bude nově konkurovat druhá řada lehce komediálních Přešlapů (Prima), na které naváže třetí řada reality show Ano,šéfe!.

Vypadá to, že středeční večer zůstane v současném nastavení – sitcom Comeback (Nova) versus panelová zábavná show Hádej, kdo jsem (Prima) versus Pošta pro Tebe (ČT1). Další pevnou baštou pro lídra trhu TV Nova je čtvrteční slot s Ordinací v růžové zahradě. Prima se pokusí část obecenstva odlákat k nové zábavné seznamce s Milošem Knorem Rande naslepo. Velký souboj největších želízek v ohni se odehraje během nedělních večerů. Původní dramatická tvorba České televize bude konfrontována s pátou řadou Pojišťovny štěstí (Nova) a novou castingovou show Robin Hood – Cesta ke slávě (Prima).

O tom, že televize potřebují z investic do svých původních pořadů vytěžit maximum, svědčí taktizování, které provází představování jarních novinek. Prima dlouho vyčkávala s definitivním potvrzením slotu pro seriál Zázraky života. Zpočátku ho prezentovala ve stylu „uvidíte od března“ , po odkrytí konkurenčních karet stanovila vysílací termín na pondělí, kde to vypadalo na snadnější bitvu (reprízové Náměstíčko na ČT1 a slabá Kobra 11 na Nově). Překvapením poté bylo dodatečné oznámení Novy o nasazení Kriminálky Anděl na stejný čas. Je možné, že se docela brzy dočkáme dalších přesunů ve schématech. Pokud ne ještě před startem jednotlivých pořadů, tak možná po zjištění aktuálních dat z peoplemetrů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .