Digitální televizi „ze vzduchu“ můžete sledovat i bez antény

upc_corner_night_2Kabelový operátor UPC zahájil testovací vysílání zemské digitální televize DVB-T prostřednictvím své vlastní sítě. Znamená to, že zákazníci, kteří přijímají jakoukoliv televizní nabídku od UPC mohou naladit i základní digitální programy šířené vzduchem, a to na libovolný set top box. Test zemské digitální televize zatím probíhá ve vybraných sítích UPC v Praze, postupně by se měl rozšířit na celou ČR.

Společnost UPC tak vychází vstříc všem svým zákazníkům, kteří mají několik přijímačů v domácnosti, a chtějí kombinovat příjem terestrické i kabelové televize. Upozorňuje na to server Parabola.cz. Až dosud mohli sledovat digitální nabídku kabelové televize jen na jednom přijímači a potřebovali k tomu speciální set top box se zákaznickou kartou. Nyní postačí i běžný DVB-T přijímač, který už nebude potřebovat pro příjem běžných stanic anténu, ale může se připojit přímo ke kabelové televizi od UPC.

Kabelový operátor zatím zpřístupnil ve své síti volné vysílání prvních dvou multiplexů – tedy čtyři programy České televize, sedm programů Českého rozhlasu a multiplex komerčních televizí Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, R1 a TV Barrandov. V případě úspěšných testů se může nabídka rozšířit o stanice multiplexu 3, kde vysílá zpravodajská televize Z1, lifestylová TV Public a časem i regionální televize TV 7.

DOPORUČUJEME: Nabídka HD kanálů na satelitu: Český divák už bude mít na výběr

lcd-hdtvPříjem kabelové televize bude možný i přes televizi s integrovaným DVB-T tunerem.

Jak informuje web Parabola.cz, test digitální televize DVB-T uvnitř kabelových rozvodů aktuálně probíhá v pražské kabelové síti UPC. Ta momentálně nabízí až tři druhy vysílání – analogovou televizi, digitální terestrickou televizi DVB-T a digitální kabelovou televizi DVB-C. Zákazníkům kabelového operátora to výrazně zjednoduší příjem v jedné domácnosti.

Pokud má domácnost více než jeden televizní přijímač, může kombinovat příjem kabelové a zemské digitální televize. Až dosud k tomu potřebovala speciální set top box pro každý přijímač. Nyní si vystačí s běžně dostupným set top boxem nebo novou televizí uzpůsobenou pro příjem DVB-T signálu. Divák tak může sledovat digitální televizi „ze vzduchu“ aniž by potřeboval další anténu. Kromě toho bude možné tento signál sledovat i pomocí počítače nebo notebooku vybaveného DVB-T tunerem.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. xsc

    Konečně rozumný nápad. A ještě jedna věc by nebyla marná. Naprosto nechápu, proč UPC v DVB-C kóduje programy, které jsou k dispozici v základní analogové nabídce. Spousta TV má dnes možnost příjmu DVB-C, ale takto je nutný i modul a karta.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:, ,