Digi TV mění karty, kódování zatím ne

digitvsatelitmalySatelitní platforma Digi TV začíná řešit dlouhodobý problém s neautorizovaným příjmem. Na trzích, kde působí, se rozhodla pro plošnou výměnu klientských karet. Zatím se tato změna dotkne Rumunska a Maďarska, časem by ji měli pocítit i čeští a slovenští diváci této služby. Digi TV se s nelegálním příjmem potýká od léta 2007 kdy došlo k prolomení jejího kódování a zveřejnění prvních funkčních klíčů na internetu. Od té doby je možné tuto platformu sledovat neautorizovaně, z čehož plynou provozovateli výrazné ztráty.

K TÉMATU: Provozovatel Digi TV má finanční problémy

Aby mohla platforma přejít na vyšší stupeň zabezpečení svých programů, musí postupně vyměnit všechny klientské karty. Logisticky jde o náročnou operaci protože aktivních karet je v současnosti několik milionů po celé východní Evropě. Po výměně karet bude následovat vypnutí původního kódovacího systému a tím i zvýšení zabezpečení.

DOPORUČUJEME: Jak a proč se člověk stává satelitním pirátem?

Zda to ale pomůže provozovateli získat víc abonentů zatím není jasné. Společnost totiž není schopna vyhovět rostoucí poptávce po svých službách, potýká se s nedostatkem volných dotovaných set top boxů a čekací lhůty pro nové zákazníky se neúměrně prodlužují.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .