Desítky procent diváků využívají funkci timeshift u sledování pořadů

ct1_ct24_penizePodle některých provozovatelů digitálních služeb roste počet diváků, kteří si pomocí chytrých televizních funkcí přizpůsobují televizní program nebo si pořady nahrávají. Studie sledující chování zákazníků značek AIM a Netbox využívá pokročilých funkcí jako jsou posun v čase nebo nahrávání. Právě digitální nahrávání pořadů a možnost „zpětného nahrávání“ patří mezi funkce, které jsou na moderních přijímačích nejužitečnější.

Posun sledování pořadu v čase, tedy funkce timeshift, která umožňuje mimo jiné vrátit se na začátek pořadu v průběhu živého vysílání, může mít praktické využití zejména pokud si chcete nahrát pořad, který právě běží, od jeho začátku. Divák si tak u některých operátorů může pořad nahrát až šest hodin po jeho původním začátku. Funkce Posun v čase nejvíce využívají diváci hlavních televizních kanálů. Například při sledování ČT 1 funkci zpětného nahrávání využívá v průměru aspoň jednou za měsíc sedm zákazníků z deseti. Mezi nejčastěji nahrávaný obsah patří obsah pro dospělé, kdy chytré funkce využívá až 80 % předplatitelů.  Tady se ale bavíme jen o statistice chování zákazníků služeb AIM a Netbox. Obě značky dnes tyto statistiky zveřejnily prostřednictvím tiskové zprávy.

Trend využívání chytrých funkcí prudce roste. Diváci si stále více chtějí televizní program přizpůsobovat a sestavovat podle svého,“ dodává Aleš Padrta ze značky NETBOX. Liší se nejen četnost používání chytrých funkcí, ale i poměr mezi nimi. Zatímco u ČT 1 připadají na jeden posun vysílání čtyři nahrání, u ČT 2 je tento poměr 1:2. To znamená, že pořady stanice ČT 1 si nahraje 7 diváků z 10, ale posun pořadu využijí pouze 2 z 10.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .