Telefónica O2 bude podporovat IPTV

Internetový přenos televizního vysílání (IPTV) bude podporovat Telefónica O2 Czech Republic. O výsledcích výběrového řízení informovala americká společnost Ruckus Wireless, která vyvinula speciální technologii a systémy smart Wi-Fi, prostřednictvím tiskové zprávy. O Evropě hovoří jako o perspektivní oblasti pro komerční IPTV.

V tiskové zprávě zástupci Ruckus Wireless dále uvádějí, že technologie IPTV je originálním řešením pro budoucnost v době digitalizace. Uživatelé chtějí aktivně spolupracovat, odmítají pasivně sedět u televizních obrazovek, nechtějí domácnost plnou zásuvek a konektorů, vyžadují zrychlení zavádění nových širokopásmových digitálních služeb a kromě nezbytných informcí a zábavy, požadují také možnost výdělku a nabídky spolupráce, třeba i na tvrobě programu.


Důraz na interativitu všude na světě  


Pokud hovoří zástupci americké firmy o všech možných výhodách, mají na mysli nejen samotné IPTV, ale především vlastní technologii a systémy smart Wi-Fi. Tisková zpráva se zmiňuje o nové technologii jako o strategickém předvoji nového fenoménu v digitálním vysílání, který dokáže rozšířit nabídku služeb tak, aby zahrnovala vše, včetně nových broadbandových služeb, a navíc výrazně snížila provozní náklady. Ruckus MediaFlex je úsporným Wi-Fi systémem, který byl navržen tak, aby přenášel video ve slušné kvalitě automatickým řízením Wi-Fi signálů i kolem interferencí a fyzických překážek, umožňuje současně prohlížet internet a uskutečňovat internetové telefonní hovory. Po instalaci lze k systému připojit i několik televizorů a set-top boxů, stejně jako přenosných video přijímačů a multimediálních laptopů a příručních multimediálních přehrávačů, aniž by bylo nutné další propojování nebo úprava připojení.


Telefónika je partner, který má strategii  


Společnost Telefónica O2 Czech Republic bude nejen strategickým partnerem pro Evropu, ale především dodavatelem bezdrátových směrovačů a adaptérů zákazníkům, kteří chtějí vychutnávat přístup k internetu a IPTV, aniž by se museli připojovat přes kabel či  měnit připojení. V nabídce jsou pod značkou O2 služby internetového televizního vysílání, služba video na vyžádání, 30 kanálů ve formátu MPEG-4 IPTV v rámci základních balíčků O2 TV Entertainment a O2 TV Cinema. Oba balíčky stojí zhruba 13 eur plus další možnosti a služby s přidanou hodnotou, jako je například služba video na vyžádání (Video on Demand) a catch-up TV. V současné době je televizní vysílání přenášeno do domácností přes koaxiální kabel, satelitem nebo analogickými službami přenosu vzduchem (antény).


„V této zemi existuje obrovský nevyužitý potenciál pro služby v oblasti digitálního televizního vysílání a IPTV pro nás představuje obrovskou příležitost..,“ říká Michal Táborský, ředitel IPTV služeb společnosti Telefónica O2 Czech Republic. „Klíčovým faktorem v této oblasti je znalost domácího prostředí a naše schopnost rychle instalovat a dálkově ovládat domácí CPE. Platforma společnosti Ruckus Wireless byla jediným účelově vyvinutým zařízením, které bylo schopné tyto požadavky splnit…“


Společnost Telefónica O2 Czech Republic dodává internetové televizní vysílání přes infrastrukturu ADSL2+, přičemž plánuje, že začne zavádět optické kabely až do domu (fiber-to-the-home) ještě před koncem roku. Za 150 eur si mohou zákazníci koupit například směrovač a adaptér Ruckus MediaFlex pro podporu internetového televizního vysílání bez ohledu na místo příjmu.


Podle zástupců společnosti byl americký systém vybrán proto, že zkracuje dobu potřebnou pro instalaci, poskytuje vysoce kvalitní přenos videa, podporuje simultánní přenos hlasu, videa a dat. To vše umožní podle slov zástupců firmy více svobody a méně problémů. „Naším cílem je vytvořit takový systém, který by si zákazníci dokázali sami nainstalovat, aniž by k nim musel přijít technik a narušoval jejich soukromí, a který by se dal zároveň použít pro současné i budoucí digitální broadbandové služby. Systém Ruckus MediaFlex nám umožní toho dosáhnout bez kabelů, ale ve stejné kvalitě..,“ dodává na závěr Táborský a domnívá se, že se jedná o nový model, který se prosadí na celém světě.


Více informací http://www.ruckuswireless.com


  

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .