RRTV prosazuje konec analogu dříve než ČTÚ

Krátce po zveřejnění konečného návrhu Technického plánu přechodu z dílny českého telekomunikačního úřadu svůj názor přidala také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Poněkud překvapivě se přidala na stranu Asociace digitálních televizí, která prosazuje rychlejší přechod na digitální vysílání.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se na svém posledním zasedání usnesla, že doporučí Českému telekomunikačnímu úřadu „1)vyhradit kmitočty pro vysílací síť veřejnoprávního multiplexu pokud možno neprodleně; 2) odpovídajícícm způsobem zkrátit termíny pro zahájení vysílání DVB-T uvedené v harmonogramu rozvoje vysílací sítě pro šíření multiplexu veřejné služby uvedené v návrhu Českého telekomunikačního úřadu čj. 41592/2006-613, článek 5 odstavec4; 3) změnit termín úplného vypnutí zemského analogového vysílání na rok 2009.“


RRTV se tak přidala na stranu šestice nových digitálních stanic sdružených v Asociaci digitálních televizí, která prosazuje co nejdřívější přechod na digitální vysílání a nesouhlasí ani s kompromisním termínem 10. října 2010, který v posledním návrhu Technického plánu přechodu stanovil ČTÚ. Stanovisko ADT podporuje také Národní koordinační skupina, zcela opačný názor pak mají stávající broadcasteři, z nichž nejhlasitěji protestuje Televize Nova.


Konečná verze Technického plánu přechodu na digitální vysílání by měla být známa během několika týdnů. Finální návrh z dílny ČTÚ nyní ve veřejné diskuzi čeká na připomínky dotčených subjektů a schválen by měl být po jejich projednání a případném zapracování.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .