Počet uživatelů O2TV se přehoupl přes 30 000

Společnosti Telefonica O2 se podařilo za poslední tři měsíce zvýšit počet uživatelů O2TV o polovinu. Zatímco na začátku února využívalo služby IPTV 20 000 zákazníků, na začátku května je to již 30 000 zákazníků. Společnost to přisuzuje zejména úspěchu samoinstalačního balíčku a rozvoji dalších služeb, které rozšiřují možnosti IPTV.

Na začátku května oznámila společnost Telefónica O2 překonání hranice 30 000 uživatelů u služby O2TV. Jestliže na začátku února to bylo 20 000, znamená to za poslední 3 měsíce nárůst o 50%. O2TV nabízí několik desítek televizních kanálů a rozhlasových stanic prostřednictvím pevné linky. V rámci O2TV je zákazníkům k dispozici i Videotéka, služba založená na principu video-on-demand, jejíž archiv dnes čítá více než 400 filmových hitů. To vše v digitální kvalitě.


„Velice nás těší mimořádný zájem o naší službu O2TV jak u stávajících, tak i nových zákazníků. Společně s naším nedávným navýšením rychlosti u služby aDSL tak zákazníkům přinášíme bleskový internet, televizi ve vysoké digitální kvalitě a uživatelsky příjemné ovládání mnoha kanálů a volbu filmů,“ říká Andrei Torriani, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic a pokračuje: „Služba tak demonstruje, že pevná linka již není jen synonymem pro hlasové služby, ale současně svým zákazníkům dnes již přináší více než 400 nepřehlédnutelných titulů ve Videotéce a široký výběr televizních kanálů a rozhlasových stanic.“


Telefónica O2 představila službu O2TV v září 2006 a od té doby připravila pro její uživatele několik novinek v podobě filmových hitů od světových společností jako Sony Picture a Warner Bros., 3D filmů, či nových zaznamenaných pořadů v archivu O2TV. Výrazným příspěvkem ke zvýšení počtu uživatelů je tzv. samoinstalační balíček, který zájemcům o O2TV zjednodušuje její instalaci. V současné době si jej objednává více než 40% nových zákazníků.


Služba O2TV byla v době svého spuštění na podzim 2006 dostupná pouze na milionu pevných telefonních linek ve velkých městech. Nyní je to až 2,5 milionu domácností, které využívají pevnou linku od Telefónica O2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .