Mobilní TV od O2 nyní i v síti GSM

Televizi v mobilu lze od března sledovat i mimo dosah sítě UMTS. Nabídka Mobilní TV od O2 je nyní dostupná i v síti GSM. Do konce tohoto týdne dokonce úplně zdarma.

Mobilní TV od O2 funguje už delší dobu. Dostupná však byla pouze v síti UMTS, která funguje jen v Praze a Brně. Od pondělka je Mobilní TV k dizpozici i v síti GSM, která pokrývá prakticky celé území ČR. Zákazníci O2 tak mohou televizi v mobilu sledovat v podstatě z každého koutu země.


Co Mobilní TV nabízí?
V rámci služby Mobilní TV mohou uživatelé na svých mobilních telefonech sledovat celkem sedm televizních kanálů. Jedná se o ČT1, ČT2, ČT24, Eurosport, Meteo TV, Prima TV, TV ÓČKO a Meteo TV. Kanály České televize není třeba představovat, stejně jako Primu či sportovní kanál Eurosport anebo hudební TV Óčko. Meteo TV se specializuje na aktuální zpravodajství o počasí. Uvedené programy lze sledovat na mobilech, které podporují použitou technologii a mají v sobě vloženu SIM kartu O2. To jsou spolu s dostatečným signálem v podstatě jediné technické požadavky.


Do konce tohoto týdne zdarma
Mobilní TV je běžně zpoplatňována následujícím způsobem: 150 Kč za měsíc, 75 Kč za týden nebo 20 Kč za den. V průběhu zvoleného období máte kdykoli a na jak dlouho chcete přístup k vysílání všech sedmi kanálů. Za stažená data se u Mobilní TV nic neplatí a uvedené ceny jsou konečné. Do konce tohoto týdne je navíc služba zcela zdarma, to znamená, že se neplatí ani výše uvedené paušální částky. Další informace naleznete na stránkách operátora.


Hokej TV s balíčkem pro play-off
V únoru Telefónica O2 představila Hokej TV, o které jsme psali zde. Ta je zpoplatněna jiným způsobem a nabídka bezplatného sledování do konce tohoto týdne se na ni nevztahuje. Platí se tedy stále 10 Kč za den. Pro play-off ELH si ale za 50 Kč můžete zakoupit přístup k přenosům všech zápasů vyřazovací části, které budou prostřednictvím Hokej TV přenášeny.


Skutečná TV v mobilu nás teprve čeká
Jakkoli jsou pokusy o zpřístupnění televizního vysílání pro mobily prostřednictvím současných technologií sympatické a nabízí určité zpestření, stále to není ono. Signál a kvalita obrazu jsou až příliš závislé na vytíženosti sítě a počtu připojených uživatelů. Odstranění tohoto zásadního handicapu a mnohem vyšší kvalitu obrazu přinese až nová technologie DVB-H určená pro šíření televizního vysílání do přenosných zařízení. Přes počáteční optimismus je však její start průběžně odsouván – z prvního a následně pak druhého pololetí letošního roku na aktuálně začátek roku příštího.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .