Martin Mrnka: Z1 v kabelu je ve stádiu úvah

Zamítnutí digitální licence postihlo i zpravodajskou televizi Z1, která podle některých médií zvažovala vysílání v kabelových sítích a přes satelit. Martin Mrnka tuto informaci pro RadioTV ani nepotvrdil ani nevyvrátil. Stejně tak se vyjádřil k odvolání proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) k neudělení digitálních licencí.

Po zamítnutí digitální licence se v některých médiích objevilo, že zvažujte vysílání v kabelových sítích a přes satelit (kromě odvolání, přirozeně). Mohl byste vaše konstatování potvrdit nebo vyvrátit?


Nevím, jak k tomu došlo, ale napsal jsem pouze následující větu: „Úvahy o spuštění Z1 včetně dalších platforem kromě DVB-T zatím váznou na právních analýzách současné situace…“ Nevím, zda také vy z těchto slov vyvodíte, že plánujeme vysílání v kabelových sítích. Nicméně zatím jde opravdu pouze o úvahy…


 


Mohl byste alespoň hypoteticky zmínit, co diváky čeká a s jakým týmem a pořady počítáte, a kde vás diváci najdou?


Je jasné, že projekt, tak jak byl licencován, je vázán na celoplošnou TV šířenou prostřednictvím DVB-T… Tím zřejmě plně odpovídám i na  následující otázky.


 


Konkrétněji by to nešlo?


Nevím jak…  


 


Jaké jsou podle vás možnosti internetové televize. Mají zde prostor i zpravodajské kanály? Mohl byste uvést nějaký příklad?


Pokud jde o internetové televize, v čistě obecné rovině lze konstatovat, že pokud se uživí tým Aktuálně.cz, zřejmě by se v nějaké podobě uživila v ČR i nějaká podoba zpravodajské TV. Šlo by ale spíš o sérii jednotlivých reportáží, než o kontinuální zpravodajský servis.


 


Jaké budou vaše další kroky po zamítnutí digitální licence. Budete žádat odškodnění od státu?


Další právní kroky po zrušení rozhodnutí o udělení licencí zvažujeme, konkrétní představu budeme mít až nám bude doručeno usnesení Městkého soudu. Už nyní se nám otevírá řada právních cest, jak na tuto situaci reagovat. Jedna z možností je i ta, že Nejvyšší správní soud rozhodnutí Městského soudu anuluje, a pak je naše licence i nadále platná. Navíc, i sám Městský soud nenapadá samotné udělení licencí, ale jen odůvodnění rozhodnutí RRTV.


 


O jaké částky a investory jde ve vašem případě?


Investorem je v našem případě slovenská J&T Finance Group a.s., pokud jde o investované částky, závisí na právním pohledu. Může jít až o stovky milionů korun.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .