Hokej TV – Přenosy hokejových zápasů v mobilech a na internetu

Ty tam jsou časy, kdy byl hokejový fanoušek při sledování hokejových zápasů mimo tribun stadionů odkázán jen na klasické televizní či rozhlasové vysílání. Přenosy z vybraných zápasů nejvyšší domácí hokejové soutěže lze nyní sledovat v pohodlí domova na internetu nebo kdekoli jinde na displeji mobilního telefonu.

Hokejoví fanoušci mají k dispozici další zdroj přenosů zápasů z O2 Extraligy ledního hokeje. Partner české nejvyšší hokejové soutěže Telefónica O2 ČR nabízí prostřednictvím Hokej TV živé přenosy utkání na displeje mobilů a prostřednictvím internetu i na monitory počítačů. V únoru dokonce za zvýhodněných podmínek.


Hokej v mobilu za korunu
Již delší dobu nabízí 02 přenosy hokejových zápasů na mobilech. K jejich sledování je potřeba mít mobilní telefon podporující video streaming. Služba se jednoduše aktivuje odesláním objednávkové SMS. Zpátky se vrátí zpráva s odkazem. Spuštěním tohoto odkazu se služba aktivuje a rovněž dojde k jejímu zpoplatnění. Velmi důležité je, že se již neplatí nic za přenesená data. Až do konce základní části ELH se za sledování jednoho zápasu platí 1,- Kč. Služba je dostupná pouze zákazníkům O2 s tarifem či předplacenou kartou, jak v síti 2G tak i 3G.


Na internetu pro všechny
Vedle svých mobilů mohou fanoušci sledovat hokejové přenosy i na internetu a to na webových stránkách http://www.o2hokej.cz/, na kterých lze nalézt i další informace o Hokej TV. Zápasy jsou nabízeny ve třech různých kvalitách, aby je mohli sledovat zájemci s rychlým i pomalým připojením. Odesláním objednávkové SMS získá zájemce za 10,- Kč neomezený přístup ke všem přenosům, které se uskuteční nejbližší hrací večer. Službu mohou využít všichni zájemci s připojením k internetu bez ohledu na to, ze které mobilní sítě odesílají objednací SMS. Uvedená cena platí jen do 20. února, kolik se bude platit poté, není v tuto chvíli zřejmé.


Rovněž je třeba podotknout, že až do 14. února probíhá reprezentační přestávka, v jejímž průběhu se žádné extraligové zápasy nehrají. Přesto Hokej TV stihne do 20.2. odvysílat 6 zápasů:


14.2.  18:30  Bílí tygři Liberec – HC Hamé Zlín
16.2.  18:00  HC Sparta Praha – HC MOUNTFIELD 
          18:00  HC Moeller Pardubice – HC Slavia Praha 
18.2.  17:30  Bílí tygři Liberec – HC Sparta Praha
20.2.  17:30  HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec
          17:30  HC Moeller Pardubice – HC Chemopetrol


Hokej TV odstartovala loni v průběhu MS v hokeji – tehdy přebírala obrazový materiál od České televize. V případě přenosů z extraligy je to trochu jinak. Hokej TV vysílá pouze přenosy z domácích utkání Pardubic, Liberce a Sparty, které přebírá z vnitřních televizních okruhů z jejich stadionů. Jedná se tedy o nesestříhaný a nekomentovaný přenos. Ten začíná zhruba 20 minut před začátkem utkání a končí 30 minut po závěrečném hvizdu. Zatím lze na webu Hokej TV sledovat pouze přímé přenosy, v budoucnu se ale počítá i se záznamy a sestřihy nejdůležitějších okamžiků z utkání. Rovněž se plánuje rozšíření o zápasy hrané i na jiných stadionech.


Fotbal nestojí stranou
Zkrátka nepřichází ani zájemci o fotbalové přenosy. Pro ty vytvořila Česká televize portál Fotbal živě, který nabízí nepřeberné množství článků, audio a video záznamů, fotbalových reportáží a samozřejmě i přímé přenosy zápasů z Gambrinus ligy. Součástí portálu je velmi bohatý archiv, ve kterém lze nalézt i přenosy ze starších zápasů. Na Fotbal živě se platí pouze za přímé přenosy a záznamy zápasů z Ligy mistrů. Živý přenos stojí 3 Eura, za záznam se platí 30 Kč. Přístup k záznamům se objednává a platí prostřednictvím SMS, živý přenos se objednává na internetu a platí platební kartou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .