Digitální infobanka během MS ve fotbale

Česká televize a Radiokomunikace oznámily spuštění speciální informační linky na podporu digitálního vysílání. Spustí ji před zahájením Mistrovství světa ve fotbale. Miroslav Semrád, ředitel marketingu Radiokomunikací prozradil serveru RadioTV podrobnosti.

Jak bude infolinka fungovat a o čem nás bude informovat?
Informační linka 800 400 450 bude široké veřejnosti k dispozici ve všední dny od 7:30 do 22:00 hodin a o víkendech od 9:00 do 19:00 hodin. Operátoři zájemcům poskytnou informace o pokrytí a rozvoji sítě digitálního vysílání, poradí s přechodem na digitální vysílání, doporučí testované set-top-boxy a podobně.   


Lze do ní aktivně vstoupit se svým dotazem?
Jistě. Linky budou obsluhovat odborně vyškolení operátoři, připravení odpovídat na široké spektrum otázek. Nejedná se tedy o automatizovanou službu.


Máme i možnosti SMS zpráv, e-mailu atd?
Ne.


Existuje k této službě nějaký zahraniční ekvivalent, z kterého jste vycházeli?
Ano. Čerpáme ze zkušeností států Evropské unie, které v období přechodu na digitální vysílání zřídily podobné formy poradenství pro nejširší veřejnost.


Co od takové služby jako provozovatel očekáváte?
Našim zájmem jako lídra v oblasti vysílacích služeb je co nejvíce urychlit a usnadnit divákům přechod na digitální vysílání. Chápeme to jako svou povinnost a službu veřejnosti.


Jak je tato služba technicky a finančně náročná?
Pro společnost, která provozuje telekomunikační služby, nejde ani tak o problém technický, jako finanční. Náklady na provoz bezplatné informační linky nejsou pochopitelně nízké – je třeba počítat s telekomunikačními poplatky a personálními náklady.


Budou následovat ještě další podobné počiny?
O dalších aktivitách budeme jednat s jednotlivými televizemi.      

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .