Jen tři žadatelé o DVB-H licenci v Praze

První licenční řízení na mobilní televizní vysílání ve formátu DVB-h se nesetkalo s velkým ohlasem. Do uzávěrky se přihlásili pouze tři žadatelé – T-Mobile, Radio Proglas a Óčko. Důvod je nasnadě, udělená licence bude platná jen do konce května tohoto roku.

Licenční řízení na provozování vysílání ve standardu DVB – H v lokalitě Praha – Strahov 29. rádiový kanál bylo vyhlášeno koncem ledna s uzávěrkou přihlášek 26. února. Časový rozsah vysílání byl stanoven na minimálně 8 hodin denně. Do uzávěrky se přihlásili pouze tři zájemci. Mobilní operátor T-Mobile, který dosud žádné televizní vysílání neprodukuje, dále společnost Rádio Proglas s.r.o., která má licenci na terestrické rozhlasové vysílání a Stanice O, a.s. vysílající hudební televizi Óčko na satelitu a v kabelových sítích.


Největší zkušenosti s DVB-H má T-Mobile, který v loňském roce opakovaně realizoval z předmětného kmitočtu zkušební vysílání. Oba dva další žadatelé mají zase hotový program, který mohou do DVB-H pustit, i když u Rádia proglas jde jen o rozhlasové vysílání. Otázkou zůstává, kolik licencí chce RRTV udělit.


S vyhlášením veřejných slyšení a následným rozhodnutím Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pravděpodobně nebude otálet. Vzhledem k tomu, že platnost licence je omezena do konce května letošního roku, nemělo by smysl udělit licenci později než počátkem dubna, aby provozovatel po uplynutí lhůty pro nabytí právní moci mohl alespoň měsíc vysílat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .