Zdeněk Šámal bude opravdu ředitelem Z1

zdeneksamalmalyInformaci nám v tiskové zprávě potvrdila tisková mluvčí Z1 Ivana Dubášová.

Martin Mrnka odchází z pozice generálního ředitele zpravodajské televize Z1, na základě organizačních změn přechází do dozorčí rady vlastníka licence – První zpravodajská, a.s. Na nejbližší valné hromadě hodlá opustit křeslo člena představenstva. Post nového ředitele a člena představenstva skutečně nakonec zaujme Zdeněk Šámal. Informaci přinesl minulý týden internetový portál idnes.cz s odvoláním na 3 nezávislé zdroje.

Martin Mrnka vydal v tiskové zprávě prohlášení, které si nyní můžete přečíst:

Především chci poděkovat svému týmu, s nímž se nám podařilo během uplynulých let televizi Z1 rozjet a od loňského startu z ní vybudovat profesionální stanici, která si zakládá na seriózním a vyváženém zpravodajství. Zpravodajská televize na komerčním principu je standardem skoro ve všech evropských zemích a jsem rád, že jsme to byli právě my, kdo mohl tento standard do České republiky zavést. Svému nástupci Zdeňku Šámalovi přeji, aby se mu podařilo projekt Z1 úspěšně protáhnout nelehkým obdobím ekonomické krize a propadu televizní inzerce.“

Zdeněk Šámal má se zpravodajstvím bohaté zkušenosti, v roce 2001 se podílel na vzniku slovenského zpravodajského kanálu TA3 (komerční). Později zakládal také ČT24, to působil na pozici ředitele zpravodajství ČT. Do Z1 odchází z postu šéfredaktora internetového zpravodajství televize Nova. Šámal se chce pokusit o vylepšení sledovanosti. Denně si Z1 naladí asi 150 tisíc diváků, veřejnoprávní ČT24 až třikrát více. Martin Mrnka vedl televizi od jejich počátků, tedy od 1.června 2008.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: