Volby do PS 2010 v České televizi

volebni_urnaNejrozsáhlejší volební zpravodajství z českých televizních stanic nabídne tradičně na své obrazovce Česká televize.

Program Studio Volby 2010 začíná na ČT24 v 13:00, o hodinu později se připojí i program ČT1. Až do 18:40 budou obě stanice přinášet současně kontinuální zpravodajství, po Událostech vysílá volební zpravodajství jen ČT24, závěr není stanoven, ČT v tiskové zprávě uvádí konec „v pozdních nočních hodinách“ (do doby, než budou známy konečné výsledky). ČT slibuje, že jako první přinese odhady výsledků voleb, tzv. „exit polls„, sestavené dle dotazů u volebních místnostech. Vybráno bylo 400 volebních okrsků.

Představení programu voleb ČT

Volební zpravodajství bude od přechozích roků obohaceno o nové prvky. „Unikátní bude jedno ze studií umístěné na vyhlídce mimo areál ČT. Volby budou komentovat také přední české osobnosti. Vysílání bude ještě více než v minulosti propojeno se sociálními sítěmi a internetem, reakce a dotazy diváků využijeme ve prospěch volebního vysílání,“ říká ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. „Výhled s osobnostmi“ má na svých bedrech Daniela Drtinová, která si na střechu Tančícího domu v Praze pozve nepolitické osobnosti.

K TÉMATU: Supervolební rok na ČT začíná tento týden

Hlavní tváří je samozřejmě Václav Moravec, výsledky ve virtuálním studiu tradičně zprostředkuje Marcela Augustová, analytické grafy zprostředkuje Martina Lustigová, analytička pořadu Události, komentáře.  Reportéři Nora Fridrichová, Daniel Takáč a Jakub Železný zavítají do štábů osmi politických stran.

Nástin programu:
13:00 Odpočítávání (mapování situace po celé ČR, rozhovory a očekávání)
14:00 Uzavření místnostní (zveřejnění exit polls, výsledky u prvovoličů)
15:00 Přepočty na mandáty (jak bude vypadat nová Poslanecká sněmovna PČR?)

Poslední duel pod taktovkou Moravce už dnes

Dnes ve 20:50 (čtvrtek 27. května) na ČT1 můžete sledovat průvodce volebním vysílání České televize. Desetiminutovkou vás provedou Marcela Augustová a Milan Fridrich, ředitel zpravodajství České televize.

Tečkou za předvolebními speciály Otázek Václava Moravce bude dnešní duel lídrů dvou nejsilnějších stran a nejpravděpodobnějších aspirantů na post premiéra ČR. Duel mezi Jiřím Paroubkem a Petrem Nečasem začíná v 21:00 na ČT1 a ČT24. Vysílat se bude ze speciálně upraveného studia za přesně daných pravidel, které stvrdily obě strany podpisem. V publiku usednou vrcholní členové a sympatizanti těchto dvou stran.

Otázky Václava Moravce v neděli s vítězi voleb

Václav Moravec pak v neděli v pravé poledne nabídne další část svých „Otázek“. Jeho hosty budou lídři těch stran, které se dostaly do Poslanecké sněmovny PČR. Hodinová debata bude následně pokračovat od 13:05 i na ČT24.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .