TýTý po sedmi letech zpět na ČT

tyty_09_ctTuto informaci patrně málokdo čekal, letos dojde k předávání známých zakřivených zrcadel v anketě TýTý na České televizi. Poprvé se zapojí i TV Barrandov.

TýTý byla dlouhou dobu spojena hlavně s Českou televizí, zde se však anketa naposledy objevila 15.února 2003, od roku 2004 se však držela na nejsledovanější tuzemské komerční stanici. Nova však letos uvede pouze svou anketu ANNO (vysílá ji 20.února 2010). Anketa o zakřivená zrcadla Kurta Gebauera se letos vrací na veřejnoprávní Českou televizi.

Informaci nám dnes potvrdil mluvčí České televize Ladislav Šticha: „Ano,  je tomu skutečně tak, že letos máme TýTý na ČT. Požádali jsme organizátory, aby TýTý rotovalo po všech celoplošných televizích a ti vyhověli.“ Od dnešního dne běží možnost zasílat nominační SMS, kupóny či hlasy přes internet na www.tyty.cz. Diváci vybírají své oblíbené tváře a pořady. Hlasování poběží do konce února. Vzniklé pětice nominovaných se pak utkají o hlasy diváků v závěrečném klání, do něhož lze hlasovat až do poloviny března.

Slavnostní vyhlášení tedy proběhne na České televizi, konkrétně v sobotu 27.března od 20:00. Slavnostním galavečerem provede Karel Šíp. Známá zrcadla budou tradičně předávat známé osobnosti, ředitelé televizí a lidé z Týdeníku Televize. Vyhlášen bude mimo jiné též vítěz v kategorii Objev roku. I letos probíhá hlasování v kategoriích týkající se zpravodajství, publicistiky, zábavy, vyhlášeni budou i vítězové v kategorii Zpěvák, Zpěvačka, Herec, Herečka. Dozvíme se i název nejoblíbenějšího pořadu a seriálu.

Letos poprvé se ankety účastní i nová televize Barrandov, na webu barrandov.tv nominovala stanice několik nejznámějších tváří a pořadů, chybět nesmí Miloš Čížek (Jak bude, zpravodajství), Zuzana Bubílková (publicistika), Jan Saudek (zábava) a Politická střelnice spolu se seriálem Odsouzené.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .