TV Živa přerušila vysílání v platformě Skylink

ziva-tvSlovenská satelitní televize Živa přerušila vysílání na pozici 23,5 st. východně v platformě Skylink. Podnět k přerušení vysílání dal právě provozovatel platformy, a zdůvodnil to smluvními podmínkami s dotyčnou televizí. Zatím není jasné, kdy dojde k obnovení vysílání na této pozici, nicméně televize Živa i nadále vysílá nekódovaně na své původní pozici 0,8 st. západně.

Zařazení televize Živa koncem roku 2009 do platformy Skylink bylo pro mnohé překvapením. Tehdy se televize ještě jmenovala Televízo, název změnila až 24. prosince. Stanice původně vysílala i na Astře nekódovaně, pak ale byl signál kryptován a Živa se stala součástí placené nabídky MULTI. Vedení platformy Skylink neupřesnilo důvody přerušení distribuce tohoto programu.

Televize Živa se programově zaměřuje na životní styl, relaxaci a ezoteriku. Součástí programu jsou ale i telefonické soutěže a věštírny na principu participation TV. Televize byla v minulosti terčem kritiky bývalých zaměstnanců, kterým údajně dlužila peníze, a ozvali se proti ní i někteří diváci kvůli nevyplaceným výhrám ze soutěží. Provozovatel televize je evidován i v registru dlužníků slovenské Sociální pojišťovny.

Pokud máte zájem televizi Živa sledovat mimo satelitní vysílání, celý svůj program šíří i na internetu prostřednictvím stránky tvziva.sk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,