TV Barrandov letos proinvestuje půl miliardy

tvbarrandovbudovamalaInvestice do nové televizní stanice TV Barrandov se do konce roku vyšplhají na částku přibližně pět set milionů korun. V rozhovoru pro Lidové noviny to uvedla generální ředitelka televize Janka Vozárová.

Ona půlmiliarda je částka, která zahrnuje investice před zahájením vysílání letos v lednu plus náklady na celý letošní provoz. Akcionáři chtějí do TV Barrandov celkově investovat jednu miliardu korun. Jedna polovina tedy bude proinvestována v tomto roce a druhých 500 milionů bude utraceno v druhém a třetím roce existence TV Barrandov. „Projekt počítá s tím, že ve čtvrtém roce bychom se dostali na nulu,“ doplnila Vozárová.

TV Barrandov nejspíš letos prodá reklamní čas v celkové sumě sedmdesát až osmdesát milionů korun. V plánu bylo 100 milionů. Podle šéfky TV Barrandov je dvaceti až třiceti procentní pokles způsobený ekonomickou recesí. Ta prý jinak na stanici nedolehla. „V lednu jsme měli 78 lidí v pracovním poměru, dnes máme 80 zaměstnanců. Na rozdíl od jiných televizí jsme nepřistoupili ke snížení platů,“ tvrdí Vozárová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: