RRTV rozdala několik pokut a zahájila řízení

televizemalaRRTV zahájila hned několik správních řízení proti televizím za sponzoring.

Rada několikrát shledala, že tři české stanice (konkrétně TV Barrandov, ČT a TV Prima) počátkem června hned několikrát odvysílali sponzorský odkaz, jež byl dle RRTV neoddělenou reklamou.

Televize Prima musí zároveň zaplatit šestkrát po 100 tisících korunách za tradiční prohřešek posledních měsíců. RRTV se nelíbí sponzorování reklamních znělek, nedomnívá se totiž, že reklama je samostatný pořad a nemůže tak být ani sponzorována.

Tématu jsme se věnovali v článku:
Podaří se obelstít zákon? Místo reklamní znělky se sponzoruje časomíra

Naopak Česká televize „ušetří“ značné prostředky, které by jinak vynaložila na pokrytí pokuty za odvysílání filmu Sametoví vrazi. Nejvyšší správní soud zrušil předchozí rozsudek a tím i rozhodnutí RRTV. ČT hrozila pokuta 0,5 milionu za dvě části filmu (250 tisíc za každou část).

Společnosti CET 21 spol.s r.o. pak hrozí postih za vulgarity v pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar. Televize Nova dostala hned několik upozornění a zároveň s ní byla zahájena správní řízení a to i přesto, že vulgární výrazy stanice „vypípává“. K Radě došla velká řádka stížností pro nevhodné poznámky na adresu soutěžících a samozřejmě kvůli vulgaritám.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .