Rozhovor o sexu byl pro televizi smrtící

arabkymaleKvůli rozhovoru s dvaatřicetiletým Saúdským Arabem uzavřely saúdskoarabské úřady kancelář libanonské televize. Muž otevřeně mluvil o sexu a předváděl erotické pomůcky. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní oficiální zdroje.

Mluvčí ministerstva kultury a informací Abdar Rahmán Hazza upřesnil, že filiálka stanice LBC ve městě Džidda na západě země byla uzavřena kvůli programu a také proto, že prý neměla povolení. „Uzavření není časově omezeno,“ dodal mluvčí. Zaměstnanec saúdské letecké společnosti Mázin Abdal Džavád otevřeně hovořil ve vysílání televize o svých sexuálních zkušenostech. Za tuto svou výpověď před kamerami skončil dokonce ve vazbě, odkud už požádal veřejnost o prominutí.

Saúdská Arábie je velice konzervativním islámským královstvím, kde funguje přísná segregace podle pohlaví. Džavád v televizi mluvil o své první sexuální zkušenosti (ve 14 letech se sousedkou), pak štáb zavedl na místo činu do ložnice. Po odvysílání tohoto rozhovoru zaznamenal tamní soud asi 200 stížností.

Vedení televize v Bejrútu se zatím k záležitosti nevyjádřilo. LBC má pobočku i v Rijádu, na tu se však podle Hazzy pokyn k uzavření nevztahuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .