Původní kriminálka Primy se možná objeví jinde

prima1Televize Prima prohrála soud o seriál Policajti z centra, který pro ni produkoval Peter Kršák, někdejší zakladatel televize Nova. Jeho produkční společnost Art Forum 21 natočila seriál o 14 dílech za 70 milionů korun. To vychází na průměrnou částku 5 milionů korun za jeden díl.

Prima původně požadovala, aby rozpočet na jeden díl nepřekročil dva miliony korun. Informuje o tom deník E15. Nicméně náklady na seriál rostly, a začaly se i spory televize s externí produkcí. Do celé věci se vložila televize Nova, která měla rovněž zájem seriál koupit, později se snažila alespoň odložit jeho uvedení do té doby, než nasadí vlastní kriminální sérii Kriminálku Anděl. Nutno dodat, že celý spor se táhne už od roku 2008, kdy se na obrazovce objevila i novácká původní kriminálka. Prima se následně pokusila zabránit producentovi v nakládání se seriálem.

Soud zatím rozhodl ve prospěch produkční společnosti Art Forum 21, ale Prima se ještě může odvolat. „Počkáme si na písemné vyrozumění a podle toho uvidíme,“ uvedla pro deník E15 mluvčí Primy Jana Kocová.

Seriál by se mohl objevit na některé z jiných televizí už na podzim. Mluvčí televize Nova Michaela Fričová listu řekla, že Nova zatím o zakoupení vysílacích práv neuvažuje. Producent Peter Kršák ale tvrdí, že registruje poptávku od pěti televizí, včetně stanic ze zahraničí. Kde a kdy se tedy dílo objeví zatím není jasné.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. pitris

    Prima má přece skvělé seriály.Nepotřebuje kriminálku.:-( .P.S. I kdyby CS krimi seriál byl na regionální stanici,díval bych se na něj.Rozhodně raději,než na stupidní Přešlapy,nebo na ten pondělní hnus. Fuck off czech televisions.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .