Prima Cool může mít problém s maďarskou Cool TV

primacoollogo1Majitel nové digitální stanice Prima Cool může mít velmi brzy závažný problém. Maďarský kabelový operátor IKO Cable již několik let provozuje kanál Cool TV a pro tento název má zaregistrovanou ochrannou známku i pro Českou republiku. Píše o tom web iHned.cz.

„Napsali jsme oficiální námitku na Úřad pro průmyslové vlastnictví. Ten Primě žádost o registraci jejího názvu zamítl. Na písemné vyjádření čekáme, ale telefonicky nám to už úřad potvrdil. Je to logické, oba názvy Cool by byly na stejnou činnost,“ říká Erika Lužica, zástupce firmy IKO Cable pro Českou republiku. Společnost, která u nás provozuje Film+, DoQ a Fishing and Hunting, nevylučuje, že s Cool TV bude expandovat i na naše území.

„Pokud by TV Prima známku používala, mohlo by to být bráno jako používání zaměnitelného označení, a tudíž porušování práv maďarské společnosti. Ta by měla právo zejména na náhradu škody a přiměřené zadostiučinění, a mohla by žádat, aby Prima kolidující označení přestala používat,“ uvedla pro iHned.cz Markéta Peňázová, expertka na soutěžní právo advokátní kanceláře Ambruz & Dark.

TV Prima zatím nechce tento problém příliš komentovat. „Prima COOL je název naší stanice dle licence udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. K žádné kolizi s ochrannou známkou Cool TV nedochází,“ řekla Jana Kocová, mluvčí TV Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .