Pokuta za uříznutou hlavu je v pořádku

csilasvegasmalyNejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 150 tisíc korun, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila TV Nova za odvysílání detailních záběrů na uříznutou lidskou hlavu v seriálu Kriminálka Las Vegas. Informovala o tom ČTK.

Uříznutá hlava otevírala jednu z epizod Kriminálky Las Vegas a radní dospěli k závěru, že záběry mohou působit na psychiku nezletilých diváků šokujícím a traumatizujícím dojmem a neměly být odvysílány před 22:00. „Uříznutí hlavy představuje zvrácený způsob vykonání vraždy a může mít na psychiku jedince otupující vliv, zejména při pravidelném přísunu podobných pořadů, přibližujících extrémní svět těžkého zločinu,“ uvedli.

Nova s pokutou nesouhlasila. Pořad se prý vysílal v normálních časech i v zahraničí. Uříznutá hlava údajně není zobrazením násilí, ale jeho následků. Obhajoba televize u soudu mimo jiné argumentovala ilustrovaným vydáním Biblických příběhů Ivana Olbrachta. V knize prý lze taktéž najít uříznuté hlavy. Městský soud v Praze žalobu proti pokutě loni v červenci zamítl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .