Platforma Digi TV ukončila pirátský příjem

digitv-iconSatelitní platforma Digi TV dnes odpojila poslední programy v zastaralém prolomeném systému Nagravision 2. Příjem této platformy je tak možný už jen s použitím legální přístupové karty a autorizovaného přijímače. Upozornil na to server Parabola.cz.

Digi TV byla jednou z posledních placených platforem, která používala systém Nagravision 2. Sledování programů bez přístupové karty bylo možné přibližně tři roky. Až letos provozovatel zahájil výměnu klientských karet nutnou pro vypnutí starého systému. Ten způsoboval platformám v ČR i na Slovensku finanční ztráty. Po přechodu na vyšší zabezpečení bude muset část pirátských diváků řešit problémy s příjmem.

Dnešním krokem může provozovatel Digi TV paradoxně pomoct své konkurenci. Řada diváků má totiž vlastní satelitní přijímač, a může tak bez problémů přejít na některou z jiných platforem. Na stejné orbitální pozici vysílá UPC Direct, která nově nabízí výrazně širší nabídku programů včetně kanálů ve vysokém rozlišení. Část diváků může rovněž přejít k částečně neplaceným platformám CS Link a Skylink.

Digi TV si hodlá svou pozici na českém a slovenském trhu udržet za pomoci exkluzivního sportovního programu Digi Sport, jež přinese přímé přenosy z anglické fotbalové Premier League a nabídne i zápasy slovenské reprezentace a tamní nejvyšší soutěže Corgoň ligy. Práva pro českou Gambrinus ligu Digi TV nezískala. Několik atraktivních evropských soutěží ale bude vysílat exkluzivně.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. apeiron

    Pokud vím, z mých známých kteří tento příjem provozovali si legální kartu Digi TV nekoupí ale přejdou ke Skylink ,který nabízí mimo jiné HD.Programy v mizerné obrazové kvalita kterou nabízí Digi,je možno sledovat maximálně na starých televizorech,nikoli na velkých LCD nebo Plazmách…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .