Óčko od zítřka v DVB-T v Ostravě

ockoHudební stanice Óčko sice odešla z digitálního multiplexu společnosti Czech Digital Group (CDG), ale ze zemského digitálního vysílání nemizí úplně. Óčko bude v DVB-T vysílat ve vybraných regionech.

Od 1. září zahajuje tato stanice vysílání v Ostravě, kde bude signál šířit Local TV Plus z vysílače Klimkovice na 28. kanálu. „Když jsme odcházeli z multiplexu společnosti CDG, říkali jsme, že nechceme opustit digitální pozemní vysílání jako platformu, ale že podmínky společnosti CDG pro nás nejsou v tuto chvíli akceptovatelné. Jsme rádi, že se velmi rychle rozběhla jednání s provozovateli regionálních vysílačů, kteří mají o šíření hudební televize Óčko velký zájem,“ říká Jiří Balvín, generální ředitel hudební televize Óčko. „Prioritou číslo jedna je pro nás divák a těší nás, že se můžeme touto cestou vrátit aspoň k části z těch, kteří nemají jinou možnost jak nás přijímat,“ dodává Jiří Balvín.
„Regionální vysílače šíří signál naprosto stejným způsobem jako velké multiplexy. Diváci tak nemusí nic složitě nastavovat nebo si pořizovat jinou anténu, než pro digitální televizi používali dosud,“ vysvětluje Lukáš Hnilička, šéf techniky hudební televize Óčko.

Óčko také testuje v jižních Čechách, kde bude řádné vysílání zahájeno 1. října. Tam vysílač Včelná provozuje společnost Gimi TV a půjde o kanál 29. „V jižních Čechách stále probíhá testovací vysílání. S provozovatelem vysílače stále jednáme a rádi bychom od 1. října zahájili v tomto regionu řádné vysílání,“ dodává Lukáš Hnilička.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .