Novináři z BBC přijdou až o 40 procent z platu

bbchodinymaleMediální společnost BBC v současnosti ve velkém snižuje své náklady. Tomu se nevyhnou ani platy špičkoví novináři známí z obrazovek a z rozhlasu. Včera o tom informoval britský deník Guardian.

Už v březnu tohoto roku avizoval generální ředitel BBC Mark Thompson , že kvůli ekonomické krizi bude společnost muset v příštích třech letech snížit svůj rozpočet o 400 milionů liber (zhruba 12,5 miliardy korun). Za poslední čtyři roky zrušila BBC 7200 pracovních míst a dalších 1200 se chystá seškrtat v nejbližších měsících.

Omezení nákladů se promítlo i do mezd vedoucích manažerů a nejpopulárnějších televizních či rozhlasových pracovníků BBC. Přední novináři veřejnoprávní instituce pobírají roční plat až 100 tisíc liber (přes tři miliony korun). Teď je čeká snížení mezd o 25 až 40 procent, oznámil jim Thompson na hromadné schůzi.

„Žádná organizace není imunní vůči ekonomickému klimatu a my musíme šetřit prostředky. Ekonomické tlaky se týkají i honorářů talentovaných pracovníků,“ uvedl mluvčí BBC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: