Nova porušila TPP, zvýší se jí poplatky

ctu-logo.jpgTelevize Nova porušila Technický plán přechodu z analogového na digitální vysílání tím, že nevypnula analogové vysílání v Územní oblasti Sušice, k čemuž mělo dojít koncem února. Upozornil na to Český telekomunikační úřad ve své nejnovější zprávě, ze které cituje server Digizone.cz.

Podle úřadu byly naplněny všechny podmínky plánu pro ukončení analogového vysílání v celé územní oblasti Sušice, a proto není důvod k pokračování analogového šíření, které učinila Nova. Úřad proto hodlá navýšit poplatek za využívání analogových vysílacích kanálů v této oblasti, a to až třicetinásobně. Analogový vysílač neprovozuje přímo Nova, tuto službu pro ni zajišťuje společnost České Radiokomunikace. Ta bude muset třicetinásobné zvýšení poplatků za šíření promítnout do své konečné ceny. Nova hodlá zvýšené náklady vymáhat soudně na státních institucích.

V důsledku porušení Technického plánu přechodu by mohla Nova přijít i o kompenzační licenci, kterou využívá pro svůj druhý program Nova Cinema. Tuto licenci totiž Nova získala právě díky tomu, že se zavázala vypnout analogové vysílače v souladu s Technickým plánem přechodu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ale ústy své předsedkyně Kateřiny Kalistové uvedla, že nevidí důvod pro zahájení správního řízení o odnětí licence.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .